Sportas

Seimas pritarė konvencijos dėl saugumo per sporto renginius atnaujinimui

 

Seimas denonsavo 1985 m. rugpjūčio 19 d. Strasbūre priimtą Europos konvenciją dėl brutalaus žiūrovų elgesio per sporto varžybas ir ypač per futbolo rungtynes ir ratifikavo Europos Tarybos konvenciją dėl integruoto požiūrio į saugumą, apsaugą ir paslaugas per futbolo rungtynes ir kitus sporto renginius, priimtą 2016 m. liepos 3 d. Sen Deni.

„Konvencijoje nustatomas išsamesnis integruotas požiūris į saugumą, į saugą ir paslaugas sporto renginių metu, didesnis ir aiškesnis suinteresuotų subjektų tarpusavio bendradarbiavimas, taip pat tarp valstybių, prisijungusių prie konvencijos komunikavimas tarpusavyje. Tai turėtų prisidėti prie dar didesnio sporto renginių saugumo“, – rudens sesijos pradžioje pristatydama projektą sakė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Įstatymas „Dėl Europos konvencijos dėl brutalaus žiūrovų elgesio per sporto varžybas ir ypač per futbolo rungtynes denonsavimo ir Europos Tarybos konvencijos dėl integruoto požiūrio į saugumą, apsauga ir paslaugas per futbolo rungtynes ir kitus sporto renginius ratifikavimo“ (projektas Nr. XIIIP-3762(2) priimtas už balsavus 69, nė vienam nebuvus prieš, susilaikius 14 Seimo narių.

Šis teisės aktas įsigalioja 2021 m. sausio 1 d.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą