Verslas

Seimas po svarstymo pritarė siūlymui papildyti sąrašą atvejų, kada valstybės ar savivaldybės įmonės galės mokėti mažesnę pelno įmoką

Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė Valstybės ir savivaldybių įmonių įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIIIP-5037(2), kuriomis siekiama papildyti teisės aktuose nustatytas sąlygas, kurioms esant Vyriausybė ar savivaldybės taryba gali nustatyti mažesnę valstybės ar savivaldybės įmonių mokėtiną pelno įmoką į valstybės ar savivaldybės biudžetą ir taip sudaryti prielaidas išsaugoti šių įmonių finansinį likvidumą ir tvarų šių įmonių veiklos tęstinumą.

Kaip pataisų pristatymo metu pažymėjo ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius, įstatymo projekto rengimą paskatino dėl koronaviruso (COVID-19) patiriami verslo suvaržymai tam tikruose ūkio sektoriuose, kuriuose veikia valstybės ir savivaldybės įmonės, ir dėl šių suvaržymų sukeltos neigiamos pasekmės valstybės ir savivaldybės įmonėms.

Šiuo metu galiojančiame Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatyme nustatyto dydžio pelno įmokos mokėjimas siejamas su praėjusiais finansiniais metais pasiektais įmonės rezultatais, tačiau valstybės ir savivaldybės įmonės nėra atleidžiamos nuo pelno įmokos mokėjimo, jeigu patiria veiklos suvaržymų tais metais, kuriais pelno įmoka turėtų būti pervedama į valstybės ar savivaldybės biudžetą.

Svarstomu projektu įstatyme siūloma įtvirtinti dar vieną sąlygą, kurią tenkinant Vyriausybė ar savivaldybės taryba galėtų nustatyti mažesnę, negu nurodyta šio straipsnio 6 dalyje, valstybės ar savivaldybės įmonės pelno įmoką į valstybės ar savivaldybės biudžetą.

Įmoka galėtų būti mažinama, jei išmokėjus pelno įmoką įmonė taptų nemoki.

„Ekonomikos komitetas, manau, logiškai praplėtė tą pirminį siūlymą siūlydamas neapsiriboti tik ekstremalios situacijos atveju, tačiau bet kuriuo atveju, jeigu išmokėjus pelno įmoką valstybės ar savivaldybės įmonei grėstų nemokumas, tai reikia susilaikyti nuo tokios pelno išmokos reikalavimų, nes, be abejo, įmonės gelbėjimo kaštai gali būti tokiu atveju dar didesni. Kviečiu palaikyti ir bus įmonės saugesnės dėl to, kad netaptų nemokios“, – pritarti projektui ragino Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotojas Jurgis Razma.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą