Politika ir teisė

Seimas po svarstymo pritarė siūlymui leisti savivaldybių tarybų komitetams ir komisijoms organizuoti nuotolinius posėdžius ne tik ekstremaliosios situacijos ar karantino metu

Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė Vietos savivaldos įstatymo pataisų projektui Nr. XIVP-517(2), kuriuo numatoma leisti savivaldybių tarybų komitetams ir komisijoms organizuoti savo posėdžius nuotoliniu būdu ar iš dalies nuotoliniu (mišriu) būdu ir nepaskelbus šalyje nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino.

„Atrodytų toks techninis pakeitimas, bet, mano manymu, jis labai svarbus, nes įgalina savivaldybes pačioms apsispręsti ir ne ekstremalios, ne nepaprastosios situacijos metu, rengti komitetų, komisijų posėdžius lakstesniu būdu. Mano manymu, tai ir yra tikrasis savivaldos globojimas, kai nėra uždėti kažkokie stiprūs rėmai, o sudaromos galimybės ir savivalda apsisprendžia“, –Seimo posėdyje projektui pritarė Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Numatoma, kad nuotoliniu būdu ar mišriu būdu vykti komitetų ar komisijų posėdžiai negalės, jeigu tam raštu prieštaraus daugiau kaip pusė visų komiteto narių, išskyrus:

1) kai dėl nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino komitetų ar komisijų posėdžiai negali vykti savivaldybės tarybos nariams posėdyje dalyvaujant fiziškai;

2) artimiausią numatytą nuotoliniu būdu ar mišriu būdu vyksiantį komiteto ar komisijos posėdį.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą