Sveikata

Seimas po svarstymo pritarė kitų metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto projektui

Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė 2021 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto rodiklių patvirtinimo įstatymo projektui Nr. XIIIP-5292(3). Numatoma, kad kitais metais PSDF pajamos ir išlaidos sieks beveik 2,48 mlrd. eurų.

„Lyginant kaip kinta biudžetas su 2020 m. planu, jis didėja 374 mln. eurų. Lyginant su buvusios vyriausybės pateiktu biudžetu, šis biudžetas yra pakoreguotas ir didėja 108 mln. eurų. Pirmą kartą yra iš esmės išsprendžiamas valstybės asignavimų klausimas. Vyriausybė yra pavedusi nemažai funkcijų, kurios iš esmės neturi būti finansuojamos iš PSDF. Tas funkcijas paveda ir pagal Konstituciją, kitus įstatymus, turi numatyti tam lėšas. Visada tų lėšų trūkdavo ir štai, pirmą kartą papildomai yra skirta 88 mln. eurų, viso asignavimams yra skirta per 202 mln. eurų. Reiškia, už pavestas funkcijas privalomam sveikatos draudimui, valstybė atsiskaito visiškai“, – sakė Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas.

Numatoma, kad 2021 m. Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto pajamas sudarys: privalomojo sveikatos draudimo įmokos – per 1 mlrd. 535 mln. eurų, valstybės biudžeto įmokos už apdraustuosius, draudžiamus valstybės lėšomis – daugiau nei 700,2 mln. eurų, valstybės biudžeto asignavimai – daugiau nei 204 mln. eurų, lėšos, grąžinamos pagal gydymo prieinamumo gerinimo ir rizikos pasidalijimo sutartis – per 30,5 mln. eurų, kitos PSDF pajamos – per 8 mln. eurų.

PSDF biudžeto lėšas siūloma paskirstyti šioms sritims: asmens sveikatos priežiūros paslaugoms – 1 mlrd. 700 mln. eurų, vaistams, medicinos pagalbos priemonėms ir medicinos priemonių nuomai – per 451 mln. eurų, sveikatos programoms ir kitoms sveikatos draudimo išlaidoms – beveik 186 mln. eurų, medicininei reabilitacijai ir sanatoriniam gydymui – per 98 mln. eurų, ortopedijos techninėms priemonėms – daugiau nei 16,6 mln. eurų, privalomojo sveikatos draudimo sistemos funkcionavimui ir šį draudimą vykdančių institucijų veiklos išlaidoms – per 24,4 mln. eurų.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą