Studijos

Seimas – pirmą kartą diskusijų festivalyje BŪTENT

2022 m. rugsėjo 1 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

  

Rytoj Birštone prasidės dvi dienas truksiantis 4-asis diskusijų festivalis BŪTENT, kuriame pirmą kartą dalyvaus Seimas. Tūkstančius dalyvių iš visos Lietuvos sutraukiantis renginys ir šiemet į Birštoną suburs aktualioms diskusijoms neabejingus žmones.

Seimas, įsitraukdamas į šią ilgametes tradicijas turinčią, įsiklausymo kultūrą, toleranciją skirtingiems požiūriams puoselėjančią diskusijų šventę, akcentuoja atviros institucijos idėją ir kviečia visuomenę aktyviai dalyvauti svarstant visiems svarbius klausimus.

Seimo kanceliarijos inicijuojamos diskusijos dalyviai kartu su renginio svečiais bandys atsakyti į klausimą „Kodėl „visos kiaulės pakastos“ ne įstatymuose, o kultūroje? Unifikuotas visų mūsų bėdų aiškinimas“.

Bus ieškoma atsakymų, kodėl dėl visko, kas bloga, visuomenė kaltina įstatymus ir teisinio reguliavimo netobulumą. Dalyviams bus iškeltas klausimas, ar tikrai kaltas teisinis reguliavimas, ar vis dėlto susiformavusi politinė tradicija, kultūriniai standartai, elgesio klišės, kasdienio gyvenimo papročiai ir įpročiai.

Siekiant išklausyti skirtingoms visuomenės grupėms atstovaujančias pozicijas neatsitiktinai pasirinkti ir diskusijos dalyviai – politikai, politologai ir visuomenės veikėjai. Diskusijų erdvėje susitiks du parlamento vadovai – Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir buvęs Seimo Pirmininkas (2008–2009 m.) Arūnas Valinskas, politologas dr. Alvidas Lukošaitis ir aktyvus visuomenės veikėjas, kulinaras Gian Luca Demarco. Diskusijos ir renginio dalyviams aktualius klausimus kels ir bendro sprendimo ieškoti padės diskusijos moderatorius Giedrius Leskauskas.

Diskusija vyks rytoj, penktadienį, 18.30–19.30 val.

Festivalio dalyviai abi dienas laukiami Seimo erdvėje, kur galės padiskutuoti aktualiais įstatymų leidybos klausimais, susipažinti su Seimo veikla, pasitikrinti žinias viktorinoje apie Lietuvos parlamentarizmą ir valstybingumo istoriją. Norintiems nusistatyti savo politines pažiūras bus pasiūlytas interaktyvus žaidimas „Politinis kompasas“. Nebus pamiršti ir mažieji renginio dalyviai – Seimo erdvėje bus siūloma sukti „Laimės ratą“ ir užsiimti kita įdomia veikla.

Penktadienį 16.45 val. šachmatų mėgėjai turės neeilinę galimybę sužaisti simultaną su geriausia Lietuvos šachmatininke Seimo Pirmininke V. Čmilyte-Nielsen. Registruotis į šį žaidimą gali visi norintys.

Diskusijų festivalis BŪTENT, Lietuvoje pirmą kartą surengtas 2017 m., yra atviras, nepolitinis, nemokamas renginys, kuris kelia tikslą skatinti diskusijų ir įsiklausymo kultūrą, toleranciją skirtingiems požiūriams, pilietinį įsitraukimą. Įkvėpimo festivalis semiasi iš Skandinavijos šalių, turinčių ilgametes tokio pobūdžio renginių organizavimo tradicijas.

 

Renginio programa

Renginio žemėlapis

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Ryšių su visuomene skyriaus vyriausiasis specialistas

Nerijus Vėta

Tel. (8 5) 239 6208, el. p. nerijus.veta@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Nerijus Vėta, Lietuvos Respublikos Seimas

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą