Verslas

Seimas patobulino Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymą

Seimas pritarė Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-148(3), kuriomis palengvinamas finansinės informacijos, kuri būtina sunkiai nusikalstamai veikai užkardyti, nustatyti, ištirti arba baudžiamajam persekiojimui, naudojimas.

Kaip posėdžio metu pažymėjo Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas, Lietuva kartu su kitomis Baltijos šalimis skambėjo tarptautiniuose pinigų plovimo skandaluose: „Tai atsiliepė Lietuvos reputacijai, tai atsiliepia jau ir Baltijos šalių ekonomikoms, nes didžiausi tarptautiniai korespondentiniai bankai neretai kelia klausimą, ar iš tikrųjų galima pasitikėti tarptautinėmis valiutų operacijomis su komerciniais bankais, dirbančiais Baltijos šalyse. Todėl mes turime dėti visas pastangas, siekdami užtikrinti, kad ateityje tokie atvejai nepasikartotų, ir stiprinti pinigų plovimo prevenciją.“

Pasak komiteto vadovo, priimtomis pataisomis nustatoma finansinių nusikaltimų tyrimų turimos finansinės informacijos teikimo teisėsaugos institucijoms tvarka, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) bendradarbiavimo su Europolu tvarka ir nustatoma pareiga pateikti FNTT visą informaciją, jeigu žinoma, ar įtariama, kad turtas yra susijęs su teroristų finansavimu ar pinigų plovimu.

Įstatymas priimtas už balsavus 101, nė vienam nebuvus buvus prieš, susilaikius 3 Seimo nariams. Pataisos įsigalios rugpjūčio 1 dieną.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose
 
Keltuvų nuoma
 
LightPlex Bond Retention Shampoo Plauko jungtis atkuriantis šampūnas, 250ml
 
ECCO Exohike Men's Cocoa Brown 45

Parašykite komentarą