Sveikata

Seimas patikslino vaistinių darbo reglamentavimą

Seimas pritarė siūlymui iki 2023 m. liepos 1 d. atidėti reikalavimą, kad vaistinės darbo laiku vaistinėje turi dirbti ne mažiau kaip vienas vaistininkas (Farmacijos įstatymo pataisų projektas Nr. XIIIP-5368(2).

2012 m. Seimo priimtu reglamentavimu farmakotechnikams, baigusiems technikumą, buvo sudaryta galimybė persikvalifikuoti. 2015 m. šis reikalavimas buvo pratęstas dar penkeriems metams – iki 2021 m. sausio 1 d. Kaip yra pabrėžęs Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas, nuo 2017 metų iš esmės persikvalifikuoti galimybės nėra, todėl, jeigu įsigaliotų įstatymo nuostata, nuo 2021 m. kiekvienoje vaistinėje turėtų dirbti ne tik farmakotechnikas, bet ir vaistininkas.

„Kas pasikeis jeigu jie dar dvejus su puse metų dirbs ir šitoje „kovidinėje“ situacijoje, esant šitoms krizinėms sąlygoms, mes nejudinsime žmonių, kuriems ir taip yra sunku“, – pritarti projektui ragino Sveikatos reikalų komiteto narys Linas Slušnys.

Jam pritarė ir kita šio komiteto narė Jurgita Sejonienė: „Faktas, kad tokia situacija tęstis dar ilgiau negalės, todėl reikalingas tiesiog įsipareigojimas – turim farmakotechnikus rengti taip, kaip juos rengia visoje Europoje. Kodėl visa Europa rengia farmakotechnikus pusantrų metų, o Lietuva, tarsi suteikdama jiems nepagrįstų lūkesčių, rengia juos trejus metus, suteikia bakalauro laipsnį – visiškai neadekvačios situacijos. Įstatymo įsigaliojimo atidėjimas tam laikotarpiui, būtent tam ir reikalingas, kad nebeliktų neaiškių dalykų ir sutvarkytume farmakotechnikų rengimą.“

Įstatymas priimtas už balsavus 71, prieš buvus 14, susilaikius 16 Seimo narių.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą