Įvairenybės

Seimas padidino baudas įmonių vadovams už teršalų išleidimą į aplinką

Seimas pritarė Administracinių nusižengimų kodekso 268 straipsnio pakeitimui (projektas Nr. XIVP-346(2), gerokai padidindamas baudas, skiriamas juridiniams asmenims už aplinkosaugos reikalavimų pažeidimus.

„Įmonių vadovai, darbuotojai turi jausti atsakomybę už savo atliekamą darbą. Šiandien už neteisėtai į vandenį išmestus teršalus, kurie padaro kelių dešimčių milijonų eurų žalą aplinkai, įmonių vadovai ir kiti už tai atsakingi asmenys susilaukia visai nedidelių, kelių dešimčių eurų siekiančių baudų. Didesnės baudos paskatintų įmonių vadovus stengtis, kad jų vadovaujama organizacija veiktų skaidriai ir būtų padaryta viskas, kad jos veikla neturėtų neigiamo poveikio aplinkai“, – Seimo kanceliarijos Spaudos biurui sakė pataisų iniciatorius Seimo narys Linas Jonauskas.

Nustatyta, kad už išgaunamo paviršinio vandens, išleidžiamų nuotekų arba su nuotekomis išleidžiamų teršalų apskaitos ir ataskaitų teikimo reikalavimų pažeidimą juridinių asmenų vadovai ar kiti atsakingi asmenys bus baudžiami bauda nuo 600 iki 900 eurų (šiuo metu baudžiama baudomis nuo 110 iki 300 eurų). Tokiu pačiu dydžiu padidintos ir baudos juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims už paviršinio vandens išgavimo ar nuotekų tvarkymo įrenginių eksploatavimo reikalavimų pažeidimus.

Pakartotinai nusižengusius bus baudžiama baudomis nuo 1500 iki 2250 eurų (šiuo metu baudžiama baudomis nuo 270 iki 600 eurų).

Pataisoms pritarė 90, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė šeši Seimo nariai.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą