Politika ir teisė

Seimas kartu su Lenkijos parlamentu minės Gegužės 3-iosios Konstitucijos sukaktį

Šiemet Lietuva ir Lenkija mini Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-ąsias metines. Šia proga gegužės 3-iąją, pirmadienį, 10 val. nenumatytame Seimo posėdyje įvyks bendras nuotolinis šventinis Lietuvos ir Lenkijos parlamentų minėjimas ir 2021 m. Abiejų Tautų apdovanojimo ceremonija.

Šventinio renginio dalyvius pasveikins Lenkijos Respublikos Seimo Maršalka Elžbieta Vitek (Elzbieta Witek) ir Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, kalbas sakys Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, kuris tuo metu lankysis Lenkijos parlamente, ir Lenkijos Respublikos Prezidentas Andžejus Duda (Andrzej Duda).

Minėjime Lenkijos Respublikos Senato Maršalka Tomašas Grodckis (Tomasz Grodzki) ir Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen perskaitys šios sukakties proga parlamentų priimtas identiškas rezoliucijas.

Antrojoje šventinio renginio dalyje įvyks 2021 m. Abiejų Tautų apdovanojimo ceremonija.

Lietuvos Respublikos Seimo ir Lenkijos Respublikos Seimo ir Senato narių asamblėjos skiriamo Abiejų Tautų apdovanojimo ceremonijoje šiais jubiliejiniais metais bus pasveikinti keturi laureatai. Lietuvos Respublikos Seimo delegacija asamblėjoje 2021 m. apdovanojimą nusprendė skirti rašytojai Kristinai Sabaliauskaitei ir vertėjui Eduardui Piurko.

Abiejų Tautų apdovanojimas skiriamas asmenims ar jų grupėms, kurių veikla ir darbai reikšmingai prisidėjo kuriant ir gilinant abiejų tautų bendradarbiavimą. Šis apdovanojimas anksčiau skirtas tokioms garsioms asmenybės, kaip Česlovui Milošui, Tomui Venclovai, Alfredui Bumblauskui ir kt. Pirmą kartą jis buvo skirtas 1999 m.

Ceremonijoje žodį tars Lenkijos ir Lietuvos delegacijų parlamentinėje asamblėjoje vadovai: Lenkijos Seimo vicemaršalka Malgožata Gosievska (Małgorzata Gosiewska) ir Lietuvos Seimo Pirmininko pavaduotojas Paulius Saudargas, taip pat apdovanojimo laureatai.

Bendras nuotolinis Lietuvos ir Lenkijos parlamentų minėjimas bus transliuojamas Seimo interneto svetainėje, Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“, taip pat per LRT radiją ir televiziją.

⁕⁕⁕

Seimas, pažymėdamas šią sukaktį, 2021-uosius yra paskelbęs Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado metais. 1791 m. Gegužės 3-iosios Konstitucija buvo pirmoji parlamentiniu būdu priimta rašytinė konstitucija Europoje ir antroji rašytinė konstitucija pasaulyje.

Daugiau specialios informacijos apie 1791 m. Gegužės 3-iosios Konstituciją ir jos epochą skelbiama Seimo svetainėje.

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą