Verslas

„Scania Lietuva“ pernai traukiantis rinkai didino savo dalį

„Scania Lietuva“ pernai padidino savo rinkos dalį naujo sunkiojo transporto pardavimų segmente nuo 7,5 proc. iki 9 proc., nors praėjusiais metais tokio transporto rinka smuko 13 proc. Neaudituotais duomenimis įmonės pajamos siekė beveik 70 mln. Eur. Daugiausia jų – iš sunkvežimių ir autobusų pardavimo. 2019 m. Lietuvoje užregistruoti 700 naujų „Scania“ sunkvežimių ir 27 nauji autobusai.  

Pernai Lietuvoje iš viso užregistruota 7514 naujų sunkvežimių. Tai beveik tūkstančiu mažiau nei 2018 m. Įmonės skaičiavimu, sunkvežimių, skirtų tolimiesiems reisams, pardavimai sudaro daugiau nei 80 proc. visų sunkiojo komercinio transporto priemonių pardavimų. „Scania Lietuva“ regiono vadovas Darius Snieška prognozuoja, jog įsigalint mobilumo paketui, tikėtina, mažės tokių sunkvežimių  pardavimai, tačiau didės vežėjų poreikis transportui, skirtam judėti vietos rinkoje. Bus atnaujinami seni vidaus rinkos logistikai skirti sunkvežimai, statybų technika“ – sako jis. Šiame segmente šiandien „Scania Lietuva“ užima 20 proc. rinkos. 

„Praėjusiais metais sugebėjome padidinti savo rinkos dalį, nes orientavomės į tai, kas iš ties svarbu klientams: „Scania“ vystė sprendimus, orientuotus į klientų pelningumo didinimą, reaguodama į rinkos tendencijas skyrė daug dėmesio tvarumui ir ekologijai, tobulino klientų aptarnavimą. Visa tai gerino mūsų klientų transporto parko efektyvumą, todėl neliko nepastebėta. Apie tai byloja ir veiklos rezultatai“ – sako Darius Snieška.  

„Scania“ pasiūlymas patraukliausias kompleksiškai vertinantiems automobilio kainą ir jo priežiūros išlaidų kaštus vidutiniu ir ilguoju eksploatacijos laikotarpiu. Pernai ji pristatė net keletą naujovių, kurios gerino transporto parko efektyvumą. 

2019 m „Scania“ atnaujino 9 ir 13 litrų dyzelinius variklius, deklaruodama 2,5 proc. mažesnes degalų sąnaudas. Taip pat buvo pristatytas naujas 13 litrų 540 AG variklis, kuris dėl savo ekonomijos iš karto sulaukė ypatingo sunkius krovinius ilgais atstumais gabenančių vežėjų susidomėjimo Rinkos susidomėjimo sulaukė ir „Scania“ suspaustų gamtinių dujų (CNG) sunkvežimis, kurį praėjusiais metais išbandė daugiau nei 10 vežėjų. Įmonės skaičiavimu toks automobilis lyginant su dyzeliniu analogu atsiperka jau po dviejų metų. 

2019 m. įmonė žengė ir dar vieną žingsnį tvarumo srityje – švietė transporto bendruomenę suteikdama galimybę Lietuvos vežėjams išbandyti suslėgtų gamtinių dujų  (LNG) sunkvežimius ir patiems įsitikinti jų privalumais ir tvarumu. Tokio tipo sunkvežimiai pasižymi ilgesniu kilometražu tarp užpylimų, o tai yra labai aktualu tolimųjų pervežimų įmonėms.  Tai keitė vežėjų požiūrį į tvarumą – „Scania Lietuva“ praėjusiais metais paskelbė apie pirmuosius šių sunkvežimių įsigijimo sandorius. 

Esame pirmieji klientams Lietuvoje pristatę tiek CNG, tiek LNG sunkvežimius. Džiaugiamės jau ir pirmaisiais sėkmingai užbaigtais sandoriais ir tuo, kad įmonės Lietuvoje juos įsigydamos kartu su „Scania“ prisideda prie CO2 taršos mažėjimo mūsų miestuose“, – dėmesį ekologijai akcentavo D. Snieška. 

Dėmesys tvarumui yra svarbi mūsų filosofijos dalis ne tik pristatomuose gaminiuose, bet ir vidiniuose procesuose. Jau šiemet mūsų biuruose ir aptarnavimo centruose bus diegiama eilė energiją taupančių ir atsakingą vartojimą skatinančių sprendimų. Dalį skrydžių  keisime konferenciniais video skambučiais, darbuotojai dalinsis automobiliais, bus atsisakoma plastiko naudojimo buityje ir pan. – dalinasi įmonės vadovas. 

Praėjusiais metais „Scania Lietuva“, taip pat žengė didelį žingsnį į priekį skaitmenizuojant vidinius kompanijos procesus. „Siekdami užtikrinti greitą ir patogų problemos sprendimą, tobulinome kliento aptarnavimą serviso zonoje. Įdiegėme naują sistemą, realiu laiku fiksuojančią nukrypimus nuo serviso vidinių procesų. Ji padeda serviso administratoriams greičiau reaguoti, įžvelgti stringančius procesus ir reaguoti į juos kuo greičiau, kad klientas automobilį iš serviso galėtų atsiimti sutartu laiku“, – sakė D. Snieška.  

Šiemet „Scania Lietuva“ ir toliau didžiausią dėmesį skirs tvarių sprendimų populiarinimui ir klientų aptarnavimo kokybės gerinimui. Įmonė numato plėsti ir paslaugų spektrą bei pristatyti rinkai apjungtus transporto parko finansavimo, aptarnavimo ir remonto planus, kurių kaina būtų skaičiuojama pagal nuvažiuotus kilometrus, t.y. suteikti klientui tikslią kilometro kainą, į kurią įskaičiuoti visi automobilio kaštai. Tuo tarpu koncernas šiemet planuoja daugiau dėmesio skirti alternatyvaus kuro ir elektrifikacijos sprendimams, kurie būtų orientuoti į automobilių skaitmenizaciją bei autonomiškumą. Tai keis Scania“ transportą netolimoje ateityje.  

„Scania“ yra viena didžiausių pasaulyje transporto sprendimų teikėjų, kartu su savo partneriais ir klientais kurianti tvarią transporto sistemą. 2018 m. įmonė pardavė 88 000 vilkikų, 8 500 autobusų bei 12 800 pramoninių ir jūrinių variklių. Pardavimų pajamos pernai siekė daugiau nei 12 mlrd. eurų iš kurių apie 20 proc. sugeneravo teikiamos paslaugos. 

1891 metais įkurta „Scania“ šiandien veikia daugiau nei 100 šalių ir joje dirba 52 000 darbuotojų. Moksliniai ir eksperimentiniai tyrimai bei naujų produktų vystymas sukoncentruotas Švedijoje ir padaliniuose Brazilijoje bei Indijoje. Tuo tarpu gamyba vyksta Europoje, Lotynų Amerikoje, Azijoje su regioniniuose gamybos centruose Afrikoje, Azijoje ir Eurazijoje.  

Nuo 2001 m. veikianti „Scania Lietuva“ prekiauja „Scania“ produktais, atlieka jų techninį aptarnavimą ir remontą Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose, taip pat teikia produktų įsigijimo finansavimo paslaugas.  

Pranešimą paskelbė: Neringa Petrauskaite, We are marketing, UAB

Parašykite komentarą