Įvairenybės

Savižudybių ir smurto prevencijos komisija: iš karo apimtos Ukrainos pasitraukę žmonės vis dar vangiai naudojasi galimybėmis gauti emocinę pagalbą  

2022 m. balandžio 21 d. pranešimas žiniasklaidai

  

Balandžio 20 d. Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisija kartu su įvairių institucijų atstovais svarstė iš karo apimtos Ukrainos į Lietuvą pasitraukusių žmonių situaciją. Aptartos įvairios potencialios grėsmės, kurios gali kilti žmonėms, palikusiems savo šalį ir atsidūrusiems nepažįstamoje aplinkoje.

Komisijos pirmininko Andriaus Navicko teigimu, „posėdžio metu siekta įsitikinti, ar pakankamai svetingai ir rūpestingai priimame nuo karo baisybių pasitraukusius ukrainiečius“. Ypatingas dėmesys buvo skirtas vaikų, kurie atvyko be tėvų ar kitų artimųjų, taip pat moterų, galinčių patekti į prekybos žmonėmis spąstus, klausimams. Įvairių institucijų specialistai pristatė, su kokiais iššūkiais susiduria atvykusieji, taip pat pasidžiaugė, kad iki šiol viskas klostosi sėkmingai, ukrainiečiai sklandžiai adaptuojasi ir jiems suteikiama įvairiapusė pagalba.

„Šiandien Ukrainos kariams, kovojantiems už savo ir  mūsų visų ateitį, labai svarbu žinoti, kad jų artimieji saugūs ir jais pasirūpinta,“ – teigė Seimo narys A. Navickas. 

Atkreiptas dėmesys, kad į Lietuvą atvykę ukrainiečiai vis dar vangiai naudojasi galimybėmis gauti emocinę pagalbą. Tai gali būti susiję su tuo, kad nuo karo pabėgę žmonės dar yra mobilizacijos fazėje, taip pat tuo, kad jie savo tėvynėje galbūt nebuvo įpratę kreiptis pagalbos į psichologus ar psichoterapeutus.

Komisijos nariai pažymėjo, kad šio klausimo svarstymu „norima duoti impulsą glaudesniam įvairių institucijų ir nevyriausybinių organizacijų tarpusavio bendradarbiavimui, taip pat išsklaidyti žiniasklaidoje pasirodančias abejones apie menamus piktnaudžiavimo faktus ar pavojų į mūsų šalį atvykusiems asmenims.“

„Džiaugiuosi, jog iš visų posėdžio dalyvių išgirdau ryžtą ir norą padėti į Lietuvą iš Ukrainos atvykusiems žmonėms, taip pat nė vienas kalbėjusysis nenurodė sisteminio pobūdžio problemų. Dar kartą turėjome progą įsitikinti, kad Lietuva tapo svetingu kraštu broliams ir sesėms iš Ukrainos,“ – Komisijos narių diskusiją apibendrino A. Navickas.

Komisijos pirmininkas Andrius Navickas, tel. (8 5) 239 6550

 

 

Pranešimą paskelbė: Valdas Sinkevičius, LRS kanceliarijos Seimo ryšių su visuomene skyrius

Parašykite komentarą