Sveikata

Savaitgalį Vilniaus gyventojai užgulė vandens čiaupus: pikas pasiektas grįžus iš pajūrio

Tropinių karščių alintą savaitgalį Vilniaus regiono gyventojai suvartojo beveik dešimtadaliu daugiau vandens, o pikas buvo pasiektas sekmadienio vakarą. „Vilniaus vandenų“ specialistų teigimu, būtent tuo metu nemaža dalis gyventojų prieš darbo savaitę grįžo į namus.

Bendrovės duomenimis, ypač ryškiai vandens suvartojimas savaitgalį užfiksuotas atskiruose sostinės rajonuose ir ten, kur dauguma namų yra individualūs.

„Laikantis alinantiems karščiams nemaža dalis vilniečių ir rajono gyventojų ieško atgaivos gamtoje, prie vandens telkinių, pajūryje. Nuslūgus spūstims magistralėje Klaipėda-Vilnius bei kitose svarbiose transporto arterijose, visada pajuntame išaugusį vandens suvartojimą. Dėl kaitros praėjusį savaitgalį Vilniuje bei rajone iš viso suvartota apie 9 proc. daugiau vandentiekio vandens, kai kur jo patiekėme net iki 20 proc. daugiau negu įprastai“, – sako „Vilniaus vandenų“ vadovas Marius Švaikauskas.

Praėjusios savaitės, kuri buvo išskirtinai karšta, sunaudoto vandens vidurkis siekė – 96 083 kub. m. Palyginimui, vien per savaitgalį  vilniečiai suvartojo tiek vandens kiek telpa 76 olimpiniuose vandens baseinuose.

Pasak M. Švaikausko, vandens suvartojimo pikas buvo pasiektas sekmadienį 19-23 val.

„Mūsų specialistai spėja, jog būtent tuo metu dalis gyventojų grįžo iš vasaromis pamėgtų kurortų, vandens telkinių bei rūpinosi ne tik asmenine higiena bei namų ruoša, bet ir naudojo vandenį laistymui. Esame pasirengę operatyviai reaguoti į realų gėlo vandens poreikį, todėl vanduo buvo tiekiamas be pertrūkių. Tęsiantis stichinei kaitrai, situaciją stebime toliau, dėl oro sąlygų išplėtėme ir viešų nemokamų geriamo vandens stotelių vietų skaičių Vilniuje. Nerizikuokite savo, artimųjų bei augintinių sveikata, naudokitės jomis aktyviai“, – ragina įmonės vadovas.

Sostinėje įrengtose gertuvėse savaitgalį suvartota vidutiniškai 50 proc. daugiau vandens, o tokiose ypač populiariose laisvalaikio praleidimo vietose kaip Vingio parkas – net 2 kartus daugiau. Šiuo metu Vilniuje yra įrengta 16 stacionarių vandens gertuvių (https://bit.ly/3q20F5H) bei 6 mobiliosios gertuvės.

„Vilniaus vandenys“ yra didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė, turinti daugiau nei 265 tūkst. klientų.

Pranešimą paskelbė: Gintarė Saulytė-Šulgat, UAB „Idea Prima”

Parašykite komentarą