Verslas

Saulėtekio slėnyje iškils skaitmeninių inovacijų centras su beveik 2 mln. vertės MTEP įranga

Vilniuje, Saulėtekio slėnyje, telkiamas skaitmeninių inovacijų kūrimo ir diegimo branduolys – čia 2023 metais iškils naujas Skaitmeninių inovacijų centras. Centro pastato plėtrai numatoma skirti apie 6 mln. eurų, iš kurių iki 30 % sudarys Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijos, kita dalis – banko paskola. Planuojama, jog Skaitmeninių inovacijų centras per beveik 6 metų laikotarpį įmonėms suteiks paslaugų už beveik 33 mln. Eurų, o Centro paslaugomis besinaudojančios įmonės sukurs per 450 naujų gaminių, paslaugų ar procesų prototipų.

Naujausia infrastruktūra už beveik 2 mln. eurų

Saulėtekio slėnio skaitmeninių inovacijų centre veiks 14 įvairaus pobūdžio laboratorijų bei 11 tyrimų, prototipų gamybos, testavimo patalpų, kuriose bus įdiegta naujausia, beveik 2 mln. Eur vertės įranga. Centro paslaugomis naudosis skaitmeninius sprendimus kuriančios ir diegiančios įmonės, kurios veikia informacinių technologijų, lazerių ir nanotechnologijų, švariųjų technologijų, gyvybės mokslų ir biotechnologijų, elektroninių prietaisų ir mechatronikos, skaitmeninės statybos ir projektavimo technologijų srityse. 

Skaitmenizacijos paslaugas Centre teiks plati centro narių grupė, kurią sudaro tokios įmonės, kaip “Femtika“, „CasZyme”, “R and R Technology”, „Prodivi“, „Critical Security“, „SENSmetry“, „Saulės grąža“, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, „ECM studija“. Centro veiklą koordinuoja Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas.

Prieiga prie visos Saulėtekio slėnio infrastruktūros

Iki 7000 kv. m. dydžio centras iškils greta kitų Saulėtekio slėnyje esančių atviros prieigos centrų – Fizinių ir technologijos mokslų centro, Gyvybės mokslų centro, Biotechnologijų verslo inkubatoriaus. Saulėtekio slėnyje veikia Vilniaus universitetas ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas – jų sinergija padės geriau išnaudoti inovacinį, mokslinį bei technologinį potencialą įmonių skaitmeninimui ir spartesniam jų prisitaikymui prie ketvirtosios pramonės revoliucijos. 

Pagalba norintiems skaitmenizuoti savo verslo procesus

Numatoma, jog naujame Saulėtekio slėnio skaitmeninių inovacijų centre vyks renginiai, mokymai ir kursai, bus teikiamos konsultacinės ir inovacijų paramos paslaugos siekiant kurti skaitmenines technologijas. Įmonės, ieškančios pagalbos skaitmenizuojant verslo procesus, jau dabar gali kreiptis į Centro komandą, kurią sudaro skaitmeninių inovacijų ekspertai, teikiantys konsultacijas bei atliekantys įmonių technologinius auditus. 

“Skaitmeninės technologijos vystosi labai sparčiai ir verslo skaitmenizacija nebėra tik konkurencingumo rinkoje klausimas, tai – išlikimo klausimas. Šiuo metu gausu kvietimų ir finansavimo galimybių, skirtų verslo procesų skaitmeninimui, todėl labai rekomenduojame jais pasinaudoti. Norintys skaitmenizuoti verslo procesus, bet nežinantys nuo ko pradėti ar stokojantys žinių, gali kreiptis į Centro ekspertus, kurie suteiks reikiamą informaciją ir perduos gerąją patirtį”, – teigia Laima Kaušpadienė, Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko, kuris koordinuoja Saulėtekio slėnio skaitmeninių inovacijų centrą, vadovė.

Saulėtekio slėnio skaitmeninių inovacijų centrą 2017 m. įkūrė ir koordinuoja Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas. Centras vienija Lietuvos skaitmeninių inovacijų lyderius ir bendradarbiauja su daugiau nei 50 partnerių organizacijų visoje Europoje. 

Norintys konsultuotis ar sužinoti daugiau, gali kreiptis: info@sunrisevalleydih.lt
Daugiau informacijos: https://sunrisevalleydih.lt 

Pranešimą paskelbė: Julija Maslinskaitė, Všį Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas

Parašykite komentarą