Kelionės

Sankt Peterburge Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos kvietė Rusijos turistus iš naujo atrasti Lietuvą

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (VTD) siekia išsaugoti turistų iš Rusijos augimo tendencijas. Per pirmąjį šių metų ketvirtį Rusijos turistų skaičiui išaugus 0,7 proc., VTD Rusijos ir Lietuvos turizmo institucijų bendradarbiavimą stiprina išvykstamaisiais vizitais. Praėjusią savaitę vienas tokių susitikimų įvyko Sankt Peterburge. Vietos turizmo specialistams buvo pristatyti patraukliausi Lietuvos kultūros ir gamtos paveldo objektai, turizmo sektoriaus naujienos, laimėjimai bei inovacijos. Vizito metu Sankt Peterburgo turizmo specialistams prisistatė jiems dar gerai nepažįstamas Lietuvos generalinis konsulas Dainius Numgaudis ir neseniai (balandžio 1 d.) paskirtas atašė komercijai Kęstutis Masalskis. VTD atstovai kartu su šiais Sankt Peterburge dirbančiais Lietuvos atstovais, aktyviai diskutavo apie vizų išdavimo procedūros supaprastinimą, turizmo galimybių, apimančių gamtos ir kultūros paveldo objektų populiarinimą, plėtrą ir ateities bendradarbiavimo viziją.

Renginyje dalyvavo daugiau nei 65 užsienio šalių turizmo specialistų, žiniasklaidos atstovų, užsienio ir Lietuvos valstybinių turizmo institucijų atstovų, ambasadų atstovų, Lietuvos turizmo specialistų, Lietuvos bendruomenių Sankt Peterburge narių. Bendravimui skatinti ir naujiems kontaktams užmegzti buvo skirta speciali dvišalių rezultatų aptarimo sesija.

Pasak VTD direktorės Jurgitos Kazlauskienės, rusų atvykstamojo turizmo Lietuvoje potencialas visais laikais buvo didžiulis, nors srautų apimtys svyruoja. Ypatingai rusų turistų srautų skaičiai krito 2015 metais – jų Lietuvoje sulaukta net 32,6 proc. mažiau nei 2014 m. Todėl ypač svarbu nuolat palaikyti kontaktą ir bendradarbiauti. Per pirmąjį šių metų ketvirtį Lietuvos apgyvendinimo įstaigose buvo apsistoję 34,2 tūkst. turistų iš Rusijos. Praėjusių metų ketvirtį skaičius buvo kiek mažesnis – 34 tūkst.

„Dabar, kai po praėjusių metų nuosmukio atvykstamasis turizmas iš Rusijos pradėjo stabilizuotis ir turistų skaičius auga, įdirbis rusų rinkoje tampa vis svarbesnis. Norime Lietuvą pristatyti kaip svetingą, kultūros bei gamtos objektais gausią valstybę. Originalūs, rinkai pritaikyti pristatymai ir gyvas kontaktas, ryšių atnaujinimas yra svarbios priemonės turizmui skatinti.“ – teigia J. Kazlauskienė.

VTD atstovai turizmo skatinimo renginio dalyviams priminė apie žymiausius Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo projektus. Dalyviai taip pat turėjo galimybę pasivaišinti kulinarinio paveldo patiekalais, sudalyvauti diskusijoje po renginio. Renginio pabaigoje dvišalis rezultatų aptarimas suteikė progą užmegzti naudingus kontaktus tarp Sankt Peterburgo tikslinės auditorijos ir renginio dalyvių iš Lietuvos.

Turistai iš kaimyninių šalių (Baltarusijos, Rusijos, Latvijos ir Lenkijos) šiuo metu sudaro beveik pusė (49,8 proc.) visos šalies atvykstamojo turizmo rinkos.

Šis renginys yra projekto „Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų (išteklių) pristatymas svarbioms atvykstamojo turizmo rinkoms“ dalis (Nr. 05.4.1-LVPA-V-812-01-0002). Renginį inicijuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, jis įgyvendinamas ir finansuojamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

Daugiau informacijos:
Eglė Kudzmanienė
Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos
Atvykstamojo turizmo poskyrio vedėja
Gedimino pr. 38 / Vasario 16-osios g. 2, Vilnius
Tel. +370 706 64 980
egle.kudzmaniene@tourism.lt

Rekomenduojame
 
TOMS Geo Lace Women's Alpargata Black 40
 
GEOX Kilwi Girl J02D5B0MABC Pink C8172 32
 
Camper Peu Cami 17665-014 Black 42
 
Crocs™ Crocband™ Black 44,5
 
BIOMECANICS 212164 Blanco/Multi 27

Parašykite komentarą