Studijos

Šalies vadovas pasveikino poetą Kornelijų Platelį

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino iškilią Lietuvos kultūros asmenybę Kornelijų Platelį minint jubiliejinę 70-ąją sukaktį.

Šalies vadovo žodžiais, kultūra yra neatsiejamai susijusi su viso K. Platelio gyvenimo veikla: „Ją matėte ir kūrėte iš dviejų perspektyvų: ir kaip poetas, eseistas, modernizmo klasikų vertėjas, ilgametis „Literatūros ir meno“ vyr. redaktorius, ir kaip Lietuvos visuomeninio bei politinio gyvenimo dalyvis, atkūrus Nepriklausomybę iš arti stebėjęs kultūros, švietimo politikos procesą ir aktyviai prisidėjęs jį formuojant.“

Prezidentas padėkojo K. Plateliui už Lietuvos laisvės trisdešimtmečio kelyje brėžtus kultūros orientyrus ir svarbiausią pašaukimą – meninę kūrybą.

„Savo asmenine pozicija Jūs niekada neleidote suabejoti neišmatuojamai didele nacionalinės kultūros reikšme valstybei ir tai matyti iš nuoseklių Jūsų darbų leidybos srityje, rūpinantis kultūrine spauda ir jos sklaida, organizuojant kūrėjų, tekstų tyrinėtojų, leidėjų, skaitytojų bendruomenę telkiančius literatūrinius renginius“, – rašoma Prezidento sveikinime.

Valstybės vadovas palinkėjo poetui stiprios sveikatos, įkvėpimo, kuo geriausios asmeninės ir kūrybinės kloties.

K. Platelis yra apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi, Nacionaline kultūros ir meno premija, Lenkijos Respublikos Aukso kryžiumi ir pelnęs daug kitų reikšmingų apdovanojimų. 1998–2000 m. K. Platelis buvo Lietuvos švietimo ir mokslo ministras.

Pranešimą paskelbė: Ieva Elenbergienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą