Politika ir teisė

Šalies vadovas pasveikino Čekiją nacionalinės dienos proga

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Čekijos Respublikos Prezidentą Milošą Zemaną ir visus šalies žmones nacionalinės dienos proga ir palinkėjo sveikatos, visokeriopos sėkmės ir klestėjimo.

Šalies vadovas pabrėžė, kad Čekija yra patikima Lietuvos sąjungininkė NATO ir nuosekliai prisideda prie viso Baltijos regiono saugumo užtikrinimo dalyvaudama oro policijos misijose ir dislokuodama savo karius Lietuvoje esančiame NATO priešakinių pajėgų batalione.

„Mūsų valstybes sieja puikūs dvišaliai santykiai ir abipuse pagarba bei supratimu grįstas bendradarbiavimas Europos Sąjungos ir kitų tarptautinių organizacijų lygmeniu. Tikiu, kad turime siekti vieningos ir stiprios Europos, nes tik drauge galime sėkmingai įveikti globalius iššūkius, tarp jų ir pasaulinę COVID-19 pandemiją“, – teigiama Prezidento sveikinime.

Anot valstybės vadovo, Lietuvos ir Čekijos žmonės puikiai pamena prieš tris dešimtmečius sunkiai iškovotą laisvę ir atkurtą nepriklausomybę. Todėl šiandien turime užtikrinti, kad pagarba laisvės ir demokratijos principams būtų įtvirtinta mūsų kaimynystėje. Prezidentas išreiškė viltį, kad nuoširdi abiejų šalių žmonių draugystė ir ekonominių bei kultūrinių ryšių plėtojimas dar labiau sutvirtins Lietuvos ir Čekijos dvišalius santykius.

Pranešimą paskelbė: Paulius Kalmantas, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Rekomenduojame
 
EMU Australia Magical Unicorn Walker Pale Pink 18M+
 
ALTERCORE 552 Black 37
 
Sorel Mac Hill Chukka Men's Waterproof Black/Dark Moss 42
 
EMU Australia Wallaby Sequin Deep Pink 27
 
EMU Australia Toddle Deep Pink 18M+

Parašykite komentarą