Laisvalaikis

S. Kairys: „Artimiausias uždavinys – suformuoti Nacionalinės koncertų salės operatorių“

Šiandien Nacionalinės koncertų salės projektinių pasiūlymų pristatyme dalyvavęs kultūros ministras Simonas Kairys pabrėžė, kad būsimieji „Tautos namai“ ant Tauro kalno Vilniuje užpildys didelę Lietuvos kultūrinio gyvenimo spragą.

„Toks objektas Lietuvoje tikrai jau galėjo būti ir anksčiau. Tačiau ir Vilniuje, ir visoje Lietuvoje tai iki šiol buvo spraga, kurią būtina užpildyti. Turime tiek daug puikių muzikų, koncertuojančių garsiausiose pasaulio scenose, tačiau sąlygos, kurias jie savo veiklai turi ten ir kurias galime pasiūlyti čia, skiriasi kaip diena ir naktis. Bet tam, kad kultūra klestėtų, jai būtina sukurti pačias geriausias sąlygas“, – sakė kultūros ministras.

Didžiausias artimiausiu metu laukiantis uždavinys – išrinkti būsimosios Nacionalinės koncertų salės operatorių. Šiame procese dalyvaus ne tik Kultūros ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė: į jį įsitrauks ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras bei kiti kultūros sektoriaus atstovai.

„Tokio daugiafunkcio objekto kaip Nacionalinė koncertų salė operatorius turėtų atitikti šiuolaikinius poreikius, būti demokratiškas ir gebėti viename dideliame objekte derinti daugybę veiklų. Džiaugiuosi, kad dėl to sutarėme su savivaldybe ir drauge gryninsime būtent tokį operavimo modelį“, – kalbėjo S. Kairys.

Pasak ministro, Vilniaus savivaldybei dabar teks atsakomybė suvaldyti projektavimo darbus, finansinę dalį, kad projektas neatsidurtų stalčiuje ir būtų kokybiškai realizuotas.

Nacionalinės reikšmės statinio architektūrinė idėja atrinkta iš beveik 250 pasaulio architektų pasiūlytų projektų. Konkurso nugalėtoja paskelbta Ispanijos architektų grupės „Arquivio architects“ pasiūlyta idėja. Akustikos projektą įgyvendins japonų kompanija „Nagata Acoustics“.

Didžioji koncertų salė, talpinsianti apie 1,5 tūkst.–1,7 tūkst. klausytojų, bus pritaikyta ir klasikinės (simfoninės ir kamerinės) muzikos koncertams, ir kitų žanrų muzikos koncertams: salės akustinę kokybę numatyta pritaikyti panaudojant projektuojamas kintamos natūralios akustikos priemones.

Mažąją daugiafunkcę profesionalaus scenos meno salę planuojama naudoti įvairiausiems meno žanrams pristatyti. Trečioji, Tautos namų salė, bus skirta ekspozicijų, renginių ir edukacinei veiklai. Būsimajame komplekse nuspręsta įrengti ir repeticijų salę: tai leis maksimaliai išnaudoti didžiąją salę renginiams, taip pat suteiks galimybę vienu metu komplekse dirbti keliems orkestrams.

Pranešimą paskelbė: Ramūnas Korsakas, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą