Politika ir teisė

Ryšių su diaspora stiprinimo forume pristatytas „Globalus Panevėžys“

Šią savaitę vyko pirmasis diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų forumas, kuriame kartu su LR Vyriausybės diasporos politikos, diasporos įtraukimo valstybės ir gerovės joje kūrimo, lituanistinio švietimo užsienyje,  grįžtamosios migracijos klausimais  išsamiai aptarta ir „Globalių regionų“ tema. Dalyviams buvo pristatytas ir Panevėžio miesto savivaldybės įgyvendinamas projektas „Globalus Panevėžys“, skirtas suburti po įvairias pasaulio šalis išsibarsčiusių panevėžiečių bendruomenę, palaikant su ja ryšį. Forumo metu kalbėta apie Panevėžio vykdomas iniciatyvas, projekto „Globalus Panevėžys“ ambasadorių paiešką, įgyvendinamas veiklas ir kt.

Užsienio reikalų ministerija yra „Globalios Lietuvos“ – užsienio lietuvių įsitraukimo į valstybės gyvenimą – kūrimo programos koordinatorė. Programą šiuo metu įgyvendina daugiau nei 20 valstybės institucijų ir įstaigų. Panevėžio miesto savivaldybė per „Globalių regionų“ iniciatyvą prisideda prie „Globalios Lietuvos“ programos įgyvendinimo.

Forumo metu aptartos „Globalių regionų“ įgyvendinimo aktualijos bei siūlymai didinti šios iniciatyvos žinomumą, pristatyta bendra regionų strategija, jų veikla, savo gerąja patirtimi taip pat pasidalijo Tauragės ir Alytaus savivaldybių atstovai. Su „Globalios Lietuvos“ programa susipažinti galite ČIA.

Daugiau naujienų apie Lietuvos diasporą ir jos politiką rasite socialinio tinklo Facebook paskyroje Globali Lietuva – Global Lithuania.

Šiuo metu projektą „Globalus Panevėžys“ vienija beveik 260 narių. Specialiai jam sukurtoje svetainėje www.globalus.panevezys.lt skelbiama informacija apie gyvenimo Panevėžyje pranašumus, palankias sąlygas verslui, mokesčių lengvatas, pateikiama informacija apie Vytauto Žemkalnio gimnazijoje veikiančią išlyginamąją mobilią grupę, pritaikytą visai lietuviškai nekalbantiems vaikams. Socialiniame „Facebook“ tinkle sukurtoje grupėje „Globalūs Panevėžiečiai“ skelbiamos aktualiausios Panevėžio naujienos, dalijamasi iniciatyvomis, teikiama įvairiais klausimais informacija ir kt. 

Komunikacijos skyrius

Pranešimą paskelbė: Loreta Kaškelienė, Panevėžio miesto savivaldybės administracija

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą