Studijos

Rugsėjo 1-oji: Vilniuje nustatyti 4 pažeidimai

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, kaip ir kasmet, pasitikdamas naujus mokslo metus, bendradarbiaudamas su policijos pareigūnais, vykdė prevencines priemones bei siekė nustatyti, kaip įmonės laikosi draudimo prekiauti alkoholiniais gėrimais rugsėjo 1 – ąją, Mokslo ir žinių dieną.

Vilniaus mieste ir jo apylinkėse buvo tikrinamos alkoholinių gėrimų pardavimo vietos – parduotuvės, o nakties metu tikrinamos įvairios jaunimo pamėgtos pasilinksminimo vietos – naktiniai klubai, barai ir kt.

Atliktų patikrinimų metu buvo nustatyti du atvejai, kuomet viešojo maitinimo vietose – baruose, alkoholiniai gėrimai buvo parduoti išsinešti gamyklinėse pakuotėse, nors tokia prekyba rugsėjo 1 – ąją yra griežtai draudžiama. Vienoje maisto prekių mažmeninės prekybos vietoje (pavilijone) buvo rasti laikomi alkoholiniai gėrimai, nors ūkio subjektas neturėjo nei licencijos prekiauti alkoholiniais gėrimais, nei alkoholinių gėrimų įsigijimo dokumentų. Departamentas visus alkoholinius gėrimus konfiskavo, o ūkio subjektui taikys Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatyme numatytas ekonomines sankcijas.

Taip pat buvo fiksuotas vienas reikšmingą susirūpinimą keliančių pažeidimų, kuomet naktiniame klube apie 23 val. alkoholinius gėrimus vartojo keturi nepilnamečiai asmenys. Policijos pareigūnai visus nepilnamečius išsivedė iš naktinio klubo ir perdavė tėvams. Primename, kad Alkoholio kontrolės įstatymas įpareigoja įmones, vykdančias viešojo maitinimo veiklą, užtikrinti, kad prekybos alkoholiniais gėrimais vietose asmenys iki 20 metų nevartotų alkoholinių gėrimų.

Primename, kad už alkoholinių gėrimų pardavimą rugsėjo 1 d. taip pat neužtikrinus, kad prekybos alkoholiniais gėrimais vietose asmenys iki 20 metų nevartotų alkoholinių gėrimų, įmonėms Įstatyme numatyta atsakomybė – bauda nuo 144 eurų iki 579 eurų, o už šių reikalavimų pažeidimą, padarytą pakartotinai per dvejus metus nuo baudos paskyrimo – nuo 579 eurų iki 1448 eurų bauda. Už alkoholinių gėrimų pardavimą asmenims, jaunesniems kaip 20 metų Įstatyme numatyta atsakomybė – bauda nuo 289 eurų iki 868 eurų, o už šių reikalavimų pažeidimą, padarytą pakartotinai per dvejus metus nuo baudos paskyrimo – nuo 868 eurų iki 1448 eurų bauda.

Pranešimą paskelbė: Renata Butkevič, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą