Įvairenybės

Rugsėjį į aplinkosaugininkus dažniausiai kreiptasi dėl įvykių su laukiniais gyvūnais ir atliekų deginimo

Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnyba rugsėjį gavo 1 613 pranešimų. Daugiausia kreiptasi (732 kartus) dėl įvykių su laukiniais gyvūnais, 128 pranešimai gauti dėl atliekų deginimo.

Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnyba rugsėjį gavo 1 613 pranešimų. Vilniaus regiono žmonės į PPT kreipėsi 445 kartus, Kauno – 326, Klaipėdos – 204, Utenos – 124, Šiaulių – 198, Panevėžio – 126, Marijampolės – 69, Alytaus – 121 kartus. Palyginimui šių metų rugsėjį gauta 455 pranešimais daugiau nei tuo pačiu metu pernai.

Didžiąją dalį gautų pranešimų sudaro pranešimai apie įvykius dėl sužeistų, automobilių užmuštų ar sužalotų laukinių gyvūnų, taip pat dėl laukinių gyvūnų, esančių nebūdingoje jiems aplinkoje, atklydusių į gyvenamąsias vietoves. Taip pat dėl laukinių gyvūnų, kurie gali būti pavojingi žmonėms, jų sveikatai ar turtui.

Per visą rugsėjį gauti 732 pranešimai dėl įvykių su laukiniais gyvūnais, iš 507 – apie laukinių gyvūnų susidūrimus su transporto priemone. Palyginimui 2019 m. rugsėjį gauti 633 pranešimai dėl įvykių su laukiniais gyvūnais, iš kurių 501 buvo apie laukinių gyvūnų susidūrimus su transporto priemone.

Iš visų šį mėnesį gautų pranešimų 793 pranešimus išsprendė Pranešimų priėmimo tarnybos specialistai teikdami konsultacijas arba perduodami informaciją atsakingoms tarnyboms, likę 820 pranešimų buvo perduoti aplinkos apsaugos inspektoriams.

Taip pat rugsėjį 128 pranešimai gauti dėl atliekų deginimo (tai sudaro 16 proc. visų gautų pranešimų). Palyginimui – 2019 m. rugsėjį dėl atliekų deginimo kreiptasi 86 kartus.

Dėl neteisėtų kirtimų gyventojai kreipėsi 35 kartus, vandens transporto priemonių pažeidimų – 9, vandens apsaugos juostų pažeidimų – 28, oro taršos – 84, kitos taršos – 34, taršos nuotekomis – 68, vandens taršos – 49, atliekų netvarkymo – 113, atliekų deginimo – 128, neteisėto augmenijos skynimo – 1, medžioklės pažeidimų – 75, žvejybos pažeidimų – 121, avarijų – 3 kartus.

Reaguojant į gautus pranešimus, Aplinkos apsaugos departamento valdybų pasyvų budėjimą namuose vykdantys pareigūnai ištirti gautų pranešimų į vietą ne darbo metu buvo siunčiami  218 kartų. 134 kartus išvykimai pasitvirtino, buvo nustatyti aplinkosaugos reikalavimų nesilaikymo atvejai: brakonieriavimas, aplinkos teršimas, atliekų deginimas, netinkamas nuotekų tvarkymas.

Palyginimui, 2019 m. rugsėjį ištirti gautų pranešimų į vietą ne darbo metu pareigūnai vyko 94 kartus, 52 pranešimai pasitvirtino.

Kviečiame visuomenę ir toliau aktyviai naudotis suteikta galimybe pranešti apie skriaudžiamą gamtą, aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimus. Pranešti apie pastebėtus aplinkos apsaugos pažeidimus, kitus nustatytų reikalavimų nesilaikymo atvejus, pastebėtus aplinkos apsaugos teršimo ar niokojimo atvejus galima skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 arba tiesiogiai Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu 8 (5) 2732995.

Pranešimą paskelbė: Jurgita Jasiūnienė, Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos

Parašykite komentarą