Verslas

RRT pradėjo belaidžio interneto duomenų perdavimo spartos matavimus geležinkelių keleivių pervežimo maršrutuose

2018 m. liepos 18, Vilnius. Nuo šiol belaidžio interneto paslaugų vartotojai galės įvertinti, kokios interneto duomenų perdavimo spartos tikėtis ne tik miestų gatvėse ir keliuose, bet ir keliaujant traukiniais. Tokią galimybę vartotojams siūlo Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT), pradėjusi vykdyti kontrolinius matavimus važiuojant geležinkelių maršrutais keleiviniais traukiniais. Su RRT gautais rezultatais susipažinti galima http://matavimai.rrt.lt/

RRT atliekami kontroliniai matavimai leidžia stebėti keturių Lietuvos judriojo ryšio operatorių teikiamų interneto prieigos paslaugų kokybę ir jos dinamiką. Nuo 2015 m. pradžios RRT kontrolinius matavimus atlieka UAB „Bitė Lietuva“, Telia Lietuva, AB, UAB „Tele2“ ir AB Lietuvos radijo ir televizijos centras judriojo ryšio tinkluose.

Vertinti interneto prieigos paslaugų kokybę šalies geležinkelių trasose RRT pradėjo, reaguodama į Europos Komisijos iškeltą „gigabitinės visuomenės“ kūrimo tikslą, numatantį, kad iki 2025 metų Europos Sąjungoje ne tik miestų teritorijas, bet ir didžiausius transporto kelius – automobilių magistrales ir geležinkelius – padengtų 5G ryšys.

RRT tikisi, kad ši informacija bus naudinga vartotojams vertinant belaidės interneto prieigos paslaugų kokybę ir renkantis jų poreikius atitinkančias paslaugas.

RRT taip pat vartotojams suteikia galimybę pasitikrinti interneto spartas, skelbia plačiajuosčio ryšio paslaugų pasiekiamumą Lietuvos teritorijoje interneto svetainėje www.nebūkberyšio.lt.

Pranešimą paskelbė: Rasa Karalienė, LR ryšių reguliavimo tarnyba (RRT)

Parašykite komentarą