IT naujienos

Rokiškio psichiatrijos ligoninėje Fima įdiegė inovatyvią sistemą darbuotojų apsaugai

Intelektualių inžinierinių sprendimų bendrovė „Fima“ Rokiškio psichiatrijos ligoninėje įdiegė žmonių patalpose vietos nustatymo sistemą, kuri leis efektyviau užtikrinti darbuotojų saugumą.

Nuo šiol su psichikos ligoniais dirbantys darbuotojai pagalbą galės išsikviesti vienu mygtuko paspaudimu, ant riešo segėdami laikrodžio dydžio aliarmo mygtuką. Gydymo įstaigoje įdiegta mobili pavojaus įspėjimo ir informavimo sistema leis nedelsiant nustatyti aliarmo signalą išsiuntusio darbuotojo buvimo ligoninėje vietą.

„Aliarminis mygtukas belaidžiu ryšiu siunčia signalą į artimiausią imtuvą ir informacija apie perduotą signalą nedelsiant atvaizduojama kompiuterio ekrane, ligoninės plane parodant tikslią pagalbos prašančio darbuotojo vietą. Sistema veikia akimirksniu ir tiek pavojaus signalas, tiek jo išsiuntimo vieta parodoma nedelsiant. Tokia informacijos perdavimo ir buvimo vietos nustatymo realiu laiku sistema leis apsaugos personalui reaguoti per trumpiausią įmanomą laiką“, – sakė už sprendimo įdiegimą atsakingas „Fima“ Šiaulių regiono direktorius Sergejus Bulach.

Pasak Rokiškio psichiatrijos ligoninės direktoriaus Algimanto Liausėdo, įstaigoje taikytų priemonių nepakako užtikrinti darbuotojų saugumą, todėl naujoji sistema šias spragas užpildys. „Ligoninėje buvo naudojamasi stacionariais iškvietimo mygtukais, įrengtais kabinetuose, bet ne visuose. O dabar kur bebūtų darbuotojas, ar kabinete, ar palatoje, ar kitoje patalpoje, jis visada galės išsikviesti pagalbą. Ši sistema būtina tokio pobūdžio įstaigai“, – pasakojo A. Liausėdas. Mobiliais mygtukais bus aprūpintas visas, tiesiogiai su ligoniais dirbantis personalas.

Pasak S. Bulach, ir pati sistemos idėja, ir jos įgyvendinimas Lietuvoje yra nauja. Rokiškio psichiatrijos ligoninė – pirmoji, kurioje darbuotojų apsaugai pritaikytas toks sprendimas. „Fimos“ inžinieriai, įdiegę sprendimą ligoninei, domėjosi tokių sistemų pritaikymo praktika Lietuvoje, tačiau panašios sistemos, leidžiančios identifikuoti objektų buvimą ir jų judėjimą uždarose patalpose, ir jos pritaikymo darbuotojų apsaugai atvejų mūsų šalyje nerado.

„Fima“ atstovas taip pat pabrėžė, kad šio sprendimo išskirtinumas tas, kad sistema leidžia nustatyti tikslią darbuotojo buvimo vietą uždarose patalpose – ten, kur neveikia nei viena GPS sistema, nes neįmanoma priimti iš Žemės palydovų siunčiamų signalų.

Objektų vietos nustatymo patalpose sistemos dar tebekuriamos ir tobulinamos, tačiau, pasak „Fima“ specialistų, tokios technologijos pritaikymo galimybės labai plačios. Žinoti tikslią darbuotojo buvimo vietą svarbu, kai reikia skubiai siųsti pagalbą. Ypač tai aktualu tose įmonėse, kurios veikia dideliuose pastatuose, keliuose korpusuose, kaip pavyzdžiui, logistikos centruose, gamyklose, oro uostuose, kai darbuotojai dirba padidintos rizikos vietose, pavyzdžiui kalėjimuose, elektrinėse. Vietos nustatymo patalpose sistemą galima pritaikyti ne tik darbuotojų apsaugai, bet ir klientų patogumui. Pavyzdžiui, ligoninėse, senelių namuose jais galėtų naudotis žmonės su negalia, kad prireikus galėtų skubiai išsikviesti pagalbą.

Apie UAB „Fima”
JAV kapitalo valdoma bendrovė „Fima“ yra intelektualių inžinerinių sprendimų lyderė Baltijos šalyse, teikianti telekomunikacijų, saugos, automatikos, duomenų centrų bei transportui ir energetikai skirtus sprendimus. Bendrovė intelektualias inžinerines sistemas diegia verslo įmonėms bei valstybinėms organizacijoms, nuolat dalyvauja projektuose, kuriuose taikomos technologinės inovacijos, ir tokiu būdu prisideda prie regiono inžinerinės modernizacijos.

Per du veiklos dešimtmečius „Fima“ jau įgyvendino apie dešimt tūkstančių įvairaus dydžio ir sudėtingumo projektų. Iš 100 didžiausių šalies kompanijų daugiau kaip pusė yra „Fimos“ klientai. Pagrindinė „Fima“ būstinė įsikūrusi Vilniuje, yra įsteigti filialai Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose bei dukterinės įmonės Latvijoje, Lenkijoje ir Baltarusijoje. Techninio aptarnavimo padalinys „Fima Service Center“ klientams siūlo elektroninių inžinerinių sistemų priežiūros paslaugas visą parą.

Daugiau informacijos
Jurgita Bukauskaitė
UAB „Fima“ marketingo vadovė
Tel. (8 5) 2363594
Mob. (8 685) 31811
El. paštas: JBukauskaite@fima.lt
www.fima.lt

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą