Verslas

„Rimi“ išmetamo CO2 kiekį sumažino 60 kartų

„Rimi Baltic“ per penkerius pastaruosius metus 60 kartų sumažino išmetamo CO2 kiekį. Šio rezultato prekybos tinklų Baltijos šalyse valdytoja pasiekė pirkdama žaliąją energiją jai priklausantiems ir pilnai valdomiems bei įsigydama kilmės garantijos (angl. „Guarantee of Origin“) sertifikatus nuomojamiems pastatams. Vadovaudamasi tvarumo tikslais, „Rimi Baltic“ planuoja iki 2030 m. pasiekti nulines į aplinką išmetamų, šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas bei pati gaminti žaliąją energiją. 

Elektros energijos suvartojimą kvadratiniam metrui sumažino 34%

„Rimi“ priklausantiems pastatams perkame elektros energiją, kurią gaminant į aplinką išmetama labai mažai anglies dvideginio. Vis tik ne visos tinklo parduotuvės veikia įmonei priklausančiuose pastatuose. Šiais atvejais be sąskaitų už elektrą mokame ir už energijos kilmės garantiją, kuri patvirtina, kad tokiuose pastatuose suvartojamos įprastos elektros energijos kiekis kompensuojamas žaliosios energijos gamyba. Nuo 2019 metų griežtai taikėme šį metodą ir, vertinant vien suvartojamą elektros energiją, fiksuojame beprecedentį išmetamų teršalų kiekio mažėjimą“, – sako Liudvikas Aleliūnas, „Rimi Baltic“ Socialinės atsakomybės strategijos ir vystymo vadovas.

Pasak jo, nors, lyginant su 2006 metais, „Rimi Baltic“ 50 proc. išplėtė parduotuvių ir kitos veiklos plotą, bendras elektros energijos suvartojimas išlieka beveik nepakitęs. Vien praėjusiais, 2020-aisiais, lyginant su 2006 metais, „Rimi Baltic“ elektros energijos suvartojimą kvadratiniam metrui sumažino 34%. Šis rezultatas pasiektas įdiegus energetiškai efektyvų LED apšvietimą, naujas šaldymo ir oro kondicionavimo sistemas, automatizavimo bei kitus sprendimus. 

„Šviestuvai, šaldomos vitrinos, šaldikliai, orkaitės, kasos aparatai, vėdinimo, šildymo sistemos ir daugybė kitų įrenginių užtikrina efektyvų ir greitą darbą parduotuvėse. Žinant, kad kiekvienas iš šių įrenginių sunaudoja daug elektros energijos, „Rimi“ jos taupymui skiria ypatingą dėmesį. Pavyzdžiui, šviestuvams ir uždaromai šaldymo įrangai pasirenkame modernius sprendimus, leidžiančius sutaupyti 50% elektros energijos. Nuo 2014 m. visose naujose ir atnaujintose parduotuvėse įdiegtos CO2 šaldymo sistemos, kurios didina energijos vartojimo efektyvumą ir iki 4000 kartų mažina neigiamą aplinkos poveikį klimatui“, – teigia Liudvikas Aleliūnas.

Naujas logistikos centras leis sumažinti CO2 kiekį 1300–1400 tonų per metus

Spalio pradžioje Rygoje atidarytame naujame „Rimi Baltic“ logistikos centre taip pat buvo pristatyti įvairūs tvarūs sprendimai: adiabatinis aušinimas sausų prekių sandėlyje, pastato valdymo sistema ir saulės kolektoriai sunkvežimių aikštelėje, o šiluma, gauta iš grindų šildymo sistemos, naudojama vandeniui ir patalpoms šildyti. Paskaičiuota, kad naujasis logistikos centras „Rimi“ leis sumažinti išmetamo CO2 kiekį 1300–1400 tonų per metus ir sutaupyti iki 500 000 litrų degalų. 

„Rimi“ taip pat svarsto galimybę savarankiškai gaminti žaliąją energiją, pavyzdžiui, ant stogų montuojant saulės baterijas. Šiuo metu vertinamos tinkamiausios vietos saulės kolektoriams ir skaičiuojamos reikalingos investicijos.

Siekdama tvarumo tikslų, iki 2025 m. „Rimi“ planuoja maisto švaistymą sumažinti 50 proc. Be to, kryptingai dirbama siekiant išplėsti tvarių prekių asortimentą. Šiuo tikslu jau atsisakyta į nykstančiųjų sąrašus patenkančių žuvų ir jūros gėrybių, o maisto prekių tiekimas planuojamas taip, kad jo metu susidarytų kuo mažiau atliekų. Taip pat „Rimi“ tinklas visoje Baltijos šalyse vykdo edukacinę veiklą atsakingo maisto vartojimo ir maisto atliekų mažinimo klausimais, suteikia galimybę pirkėjams „Rimi“ parduotuvėse rūšiuoti įvairias atliekas, perdirbimui perduoti panaudotas baterijas bei pasenusią elektros įrangą.

Pranešimą paskelbė: Živilė Karevaitė, Integrity PR

Parašykite komentarą