Politika ir teisė

Respublikos dienos proga Ministrė Pirmininkė pasveikino Italiją

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė Lietuvos Vyriausybės vardu pasveikino Italijos premjerą Mario Draghi ir šalies žmones Respublikos dienos proga, išreikšdama padėką už valstybių draugystę, bendradarbiavimą Europos Sąjungoje, NATO ir kitose tarptautinėse organizacijose bei Italijos indėlį aljanso Oro policijos misijoje ir Priešakinių pajėgų batalione.

„Suplanuota ir brutali Rusijos invazija į Ukrainą rodo, kad nė viena šalis savo saugumo ir teritorinio integralumo negali laikyti duotybe, matome kokie trapūs yra taika ir stabilumas Europoje. Mūsų valstybėms, ES ir visam demokratiniam pasauliui būtina išlikti vieningiems ir padėti Ukrainai, didvyriškomis pastangomis ginančiai save ir Europą. Turime didinti spaudimą Putino ir jo bendrininko Lukašenkos režimams stipriausiomis įmanomomis sankcijomis. Turime nenustoti siekti tarptautinio baudžiamojo persekiojimo ir asmeninės atsakomybės tiems asmenims, kurie atsakingi dėl nusikaltimų žmoniškumui Ukrainoje. Tikiuosi, kad Lietuva ir Italija, o taip pat kitos ES šalys narės, palaikys Ukrainos prašymą tapti ES kandidate, kuris suteiktų Ukrainai taip reikalingą pamatą šalies atkūrimui ir reformoms, o jos žmones patikintų, kad mes iš tiesų matome juos bendros Europos šeimos nariais“, – sakoma I. Šimonytės sveikinime Italijos Ministrui Pirmininkui M. Draghi.

Vyriausybės vadovė taip pat padėkojo premjerui už šiltą sutikimą oficialaus vizito Romoje, vykusio pernai rugsėjį, metu. Respublikos dienos proga I. Šimonytė palinkėjo Italijai gerovės ir visapusiško klestėjimo.

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija

Parašykite komentarą