Nekilnojamas Turtas

Renovuotuose namuose – saugesni balkonų aptvarai

Aplinkos ministerija pastaruoju metu gauna vis daugiau skundų dėl daugiabučių renovacijos metu paaukštintų balkonų aptvarų. Dažnai sulaukiame klausimo: „Ar tikrai balkono aptvaras turi būti toks aukštas?“. Atsakymą rasti padės statybos techninis reglamentas STR 2.02.01:2004 „Gyvenamieji pastatai“ (STR).

Vadovaujantis STR 2.02.01:2004 „Gyvenamieji pastatai“ (STR) nuostatomis, balkonų ir lodžijų aptvarų žmonių saugai užtikrinti (saugančių nuo iškritimo) aukštis turi būti ne mažesnis kaip 1,1 m. Vis dėlto šis reglamentas nenumato apribojimų dėl balkonų ar lodžijų aptvarų architektūrinių sprendimų, jie gali būti parenkami atsižvelgiant į statinio ypatybes, užsakovo pageidavimus ir kt.

Dauguma renovuojamų daugiabučių namų pastatyti sovietmečiu, ir jų balkonų aptvarai dažnai yra žemesni, negu turi būti pagal galiojančius reikalavimus. Daugiabučių namų atnaujinimo projektų rengėjai privalo laikytis STR reikalavimų ir numatyti projekte aukštesnius negu 1,1 m balkonų ir lodžijų aptvarus. Jeigu aptvarą būtina paaukštinti, projekto rengėjai turėtų numatyti architektūrinius sprendimus, kurie leistų nesumažinti natūralaus patalpų apšvietimo.

Atsižvelgiant į vis dažniau kylančias problemas, kai daugiabučių gyvenamųjų pastatų modernizavimo metu įrengiami neskaidrūs 1,1 m ir aukštesni balkonų ir lodžijų užtvarai, ir todėl sumažėja natūralus patalpų apšvietimas bei matomumas per pastato langus, Aplinkos ministerija parengė ir artimiausiu metu patvirtins STR pakeitimus numatant, kad balkonų ir lodžijų aptvarų nepermatomos dalies aukštis turi būti ne didesnis kaip 1,1 mnuo balkonų ir lodžijų aikštelių paviršiaus be įrengtos grindų dangos.
Pranešimą paskelbė: Brigita Stankevičiūtė, LR Aplinkos ministerija

Rekomenduojame
 
TOMS Geo Lace Women's Alpargata Black 40
 
GEOX Kilwi Girl J02D5B0MABC Pink C8172 32
 
Camper Peu Cami 17665-014 Black 42
 
Crocs™ Crocband™ Black 44,5
 
BIOMECANICS 212164 Blanco/Multi 27

Parašykite komentarą