Buitis, Namai

Rekuperacinio vėdinimo sistemos privalumai

Rekuperacinio vėdinimo sistemos, kurios veikia rekuperatorių pagalba, pasitelkia patalpose esančią oro šilumą į patalpas iš lauko patenkančio šviežio oro pašildymui, tokiu būdu sutaupant net iki 95 % šilumos.

Kaip veikia rekuperacinio vėdinimo sistemos?

Pagrindinis rekuperacinio vėdinimo sistemų veikimo principas yra užtikrinti nuolatinę šviežio oro cirkuliaciją patalpų viduje, naudojant patalpose esančią šilumą į patalpas patenkančio šalto ir šviežio oro pašildymui. Tokiu būdu vyksta nuolatiniai šilumos mainai, kurių pagalba galima sumažinti patalpų šildymui tenkančias sąskaitas. Tokio mechaninio patalpų vėdinimo atveju yra pastebimas tik labai nežymus oro temperatūros svyravimas, kai tuo tarpu pravėrus būsto langus ir šaltuoju metų laiku įsileidus šviežio šalto oro temperatūra vidaus patalpose reikšmingai nukrinta.

Nors ši vėdinimo sistema pasižymi ypatingai dideliais privalumais šaltuoju metų laiku, kai reikšmingai nukrinta oro temperatūra, jos teikiamais privalumais galima mėgautis ištisus metus. Taip pat svarbu paminėti, kad rekuperacinio vėdinimo sistemos pagalba ne tik sutaupoma labai daug šilumos, tačiau taip pat išvalomas ir vidaus patalpų oras. Šiuolaikiniai dideliu veiksmingumu pasižymintys rekuperatorių filtrai užtikrina, kad į patalpas būtų tiekiamas tik visiškai šviežias, gaivus ir išvalytas oras. Tuo tarpu užterštas patalpų oras iš patalpų yra pašalinamas, tačiau, kaip minėta, jis šio proceso metu yra panaudojamas šalto oro sušildymui. Visa tai užtikrina tiek švarų ir gaivų orą, tiek ir optimalų patalpose vyraujančios temperatūros palaikymą.

Rekuperatorių privalumai jūsų namams

Šiuolaikinės rekuperacinės vėdinimo sistemos pasižymi daugybe privalumų mūsų namams, todėl jei planuojate savo gyvenamajame būste įsirengti rekuperatorių, būtų naudinga susipažinti bent su keliais svarbiais privalumais.

Nuolatinis patalpų oro valymas

Rekuperacinio vėdinimo sistema vidaus patalpoms dieną naktį tiekia švarų, šviežią ir gaivų orą. Ši šiuolaikiška patalpų vėdinimui skirta sistema užtikrina, kad į patalpas patenkantis oras suteiktų gyventojams saugią ir švarią gyvenamąją aplinką, apsaugotų nuo vidaus ir išorės oro taršos ir sumažintų vidaus patalpų drėgmės lygį. Visa tai sukuria sveikesnę aplinką jums ir jūsų šeimos nariams.

Šilumos taupymas

Rekupracinis vėdinimas ne tik užtikrina sveikesnę gyvenamąją aplinką, tačiau taip pat gali padėti sutaupyti net iki 95 % šilumos, kuri priešingu atveju, jei būtų pasitelkiamas natūralus patalpų vėdinimas, būtų tiesiog išleidžiama pro atvirus langus. Ši šilumogrąžos sistema yra sukurta taip, kad nuolatos veiktų mažesnėmis elektros energijos sąnaudomis ir kartu padėtų sumažinti šilumos sąskaitas.

Pašalinamas kondensatas

Kondensatas yra viena iš pačių dažniausių problemų, su kuriomis susiduria šiuolaikinių būstų savininkai. Dėl susidarančio kondensato reikšmingai vidaus patalpose išauga santykinis drėgmės lygis. Rekuperacinio vėdinimo sistema pašalina visą patalpose susidarantį kondensatą ir normalizuoja drėgmės lygį, todėl labai veiksmingai užkertamas kelias pelėsio formavimuisi, vidaus paviršių pažeidimui ir sumažinama įvairių sveikatos problemų atsiradimo rizika.

Kompaktiškumas ir patogumas

Šiuolaikinėje rinkoje siūlomos rekuperacinio vėdinimo sistemos yra labai kompaktiškos ir patogios – rekuperatoriai gali būti lengvai įrengiami tiek rūsyje, tiek ir gyvenamojo būsto viduje ar garaže. Dėl savo kompaktiškumo ir optimalaus dydžio rekuperatoriai gali būti montuojami bet kurioje namų patalpoje. Tai paverčia šiuos įrenginius labai universaliais ir praktiškais, puikiai tinkančiais bet kuriose patalpose.

Ar rekuperatorius tiktų jūsų namams?

Nepaisant to, ar jūs ką tik persikėlėte į savo naują nuosavą namą, ar gyvenate daugiabutyje esančiame bute, kuriame atliekate remontą ir norite tinkamai išspręsti gyvenamųjų patalpų vėdinimo klausimą, rekuperacinio vėdinimo sistema gali kuo puikiausiai pasitarnauti. Tereikia susisiekti su rekuperacinio vėdinimo sistemų įrengimo profesionalais, išsirinkti jūsų patalpoms optimaliai tinkantį rekuperatorių ir kokybiškus rekuperatorių filtrus.

Rekomenduojame
 
EMU Australia Magical Unicorn Walker Pale Pink 18M+
 
ALTERCORE 552 Black 37
 
Sorel Mac Hill Chukka Men's Waterproof Black/Dark Moss 42
 
EMU Australia Wallaby Sequin Deep Pink 27
 
EMU Australia Toddle Deep Pink 18M+

Parašykite komentarą