Verslas

Rekordinių investicijų į ryšio tinklo plėtrą šiemet sulaukė visos savivaldybės

Lietuvoje internetu naudojasi beveik devyni iš dešimties 16–74 metų amžiaus žmonių, kiek daugiau nei aštuoni iš dešimties internetu naudojasi kasdien. Kad jie galėtų mėgautis kokybišku ryšiu, šiemet ne tik aktyviai modernizuoti turimi tinklai, bet ir pastatyta šimtai naujų ryšio bokštų visoje šalyje. Ryšys stiprintas ir ten, kur iki šiol buvo šiek tiek silpnesnis.  

„Ta yra mūsų kokybės programos „BITĖ | Naujos kartos tinklas“ dalis. Į tinklo statybas bei modernizavimą per kelerius metus investuojame rekordinę sumą. „Bitės“ ryšį stipriname visoje šalyje ir džiaugiamės, kad savo klientams galime pasiūlyti dar aukštesnės kokybės paslaugas. Metų viduryje „Bitės“ 5G ryšį užtikrinome viose Lietuvos savivaldybėse, neseniai paskelbėme, jog jau kitąmet pristatysime pirmąjį 5G+ internetą namams“, – pranešime žiniasklaidai vardija Gintas Butėnas, „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius. 

Kokybiškas ryšys – ten, kur jo reikia 

Geras „Bitės“ ryšio padengimas siekia net 99 proc. Lietuvos teritorijos. Tai reiškia, kad „Bitės“ ryšiu galima naudotis ne tik miestuose bei miesteliuose, bet ir gamtos kampeliuose. Be to, „Bitės“ ryšys sulaukia ir pastiprinimo – ten, kur klientai tikisi aukštesnės ryšio kokybės. 

„Siekiame, kad kokybiškas „Bitės“ ryšys būtų prieinamas kuo daugiau šalies gyventojų. Tad mūsų žmonės aktyviai dirba plėsdami ir atnaujindami ryšio bokštų tinklą visoje Lietuvoje. Šiuo metu didesnį dėmesį skiriame ryšio stiprinimui pagrindiniuose šalies keliuose. Dirbame, kad ir keliaujančius žmones lydėtų greitas bei stabilus ryšys, o klientai galėtų dirbti, pramogauti ar bendrauti kelionės metu“, – pažymi skaitmeninių paslaugų bendrovės „Bitė Lietuva“ vadovas.

Galėtų pastatyti du Vilniaus oro uosto terminalus

Į kokybės programą, kuri skirta kokybiško „Bitės“ ryšio plėtrai visoje šalyje, bendrovė investuoja rekordinę sumą – 100 mln. eurų. Tokios sumos pakaktų pastatyti net du naujus Vilniaus oro uosto terminalus arba dvi Kauno „Žalgirio“ arenas. 

Ši „Bitės“ investicija jau leido pasiekti reikšmingų rezultatų. Nuo 2022 metų, tai yra vos per kelerius metus, kai pradėtas diegti naujos kartos 5G ryšys, greičiausias ir stabiliausias „Bitės“ 5G internetas jau veikia visose Lietuvos savivaldybėse. Jis šiandien pasiekiamas daugiau kaip 2,2 mln. šalies žmonių. 

„Naujos kartos 5G ryšys yra žymiai greitesnis už savo pirmtakus. Tai reiškia, kad galite greičiau naršyti internete, siųsti ir gauti nuotraukas, be trikdžių žiūrėti aukščiausios kokybės vaizdo transliacijas. Vis tik, norėdami žmonėms užtikrinti dar kokybiškesnes paslaugas, ne tik statome naujos kartos tinklą, bet ir modernizuojame jau turimus“, – sako G. Butėnas. 

Pasirengę ekstremalioms sąlygoms 

Į paslaugų kokybę „Bitė“ taip pat investuoja rūpindamasi ryšio bokštų priežiūra net ir esant ekstremalioms oro sąlygoms. Specialiai suburta profesionalų komanda – „Greitoji Bitės ryšio pagalba“ – visą parą ištisus metus pasiruošusi spręsti netikėtai iškilusius ryšio gedimus. Tam, kad dažnėjant gamtos stichijoms ryšys būtų užtikrintas net ir atokiausiose vietovėse. 

Profesionali „Bitės“ aukštalipių-inžinierių komanda aprūpinta modernia įranga, specialiais, didelio pravažumo automobiliais. Iki gedimo vietos dažnai jie skuba bekelėmis ekstremaliomis sąlygomis, užtikrindami, kad kiekvienas tinklo gedimas būtų greitai pašalintas, o klientai patirtų kuo mažiau nepatogumų. 

Patarimai dar geresniam ryšiui 

Tiems, kas dar susiduria su prastesniu ryšiu, „Bitės“ ekspertai rekomenduoja atlikti kelis veiksmus. 

„Jei jūsų vietovėje veikia 5G ryšys, svarbu, kad šią technologiją palaikytų ir jūsų turima įranga. Tad pirmiausia reikėtų ją patikrinti. Paprastai 5G palaiko įrenginiai, pagaminti 2022 metais ir vėliau“, – paaiškina skaitmeninių paslaugų bendrovės vadovas. 

Kitas svarbus elementas kokybiškoms paslaugoms – nauja SIM kortelė. Jei vis dar naudojate kortelę, pagamintą anksčiau nei 2014 metais, ją būtina atsinaujinti. Tą galima padaryti „Bitės“ salonuose nemokamai.  

„Nepamirškite ir tokių paprastų veiksmų, kaip, pavyzdžiui, reguliariai perkrauti telefoną, maršrutizatorių ar kitą išmanų įrenginį. Tai leis įrenginiui trumpam „atsipūsti“, iš naujo paleisti procesus ir užtikrinti sklandų jo veikimą. Taip pat svarbu maršrutizatoriaus neužstatyti daiktais ir neslėpti spintelėje, kad neblokuotumėte ryšio“, – pataria G. Butėnas.  

Šie veiksmai gali jums padėti užtikrinti geresnę ryšio kokybę ir stabilumą. „Bitės“ komanda tęs darbus, kad prisidėtų prie geresnių patirčių naudojantis kokybišku ryšiu.    

 

Pranešimą paskelbė: Sigita Macanko, UAB „Idea Prima”
Rekordinių investicijų į ryšio tinklo plėtrą šiemet sulaukė visos savivaldybės

Rekordinių investicijų į ryšio tinklo plėtrą šiemet sulaukė visos savivaldybės

Parašykite komentarą