Laisvalaikis

Rekordą pasiekusi kosminė pica grįžo į Žemę

Šiandien iš Lietuvos centro į kosmosą buvo išskraidinta pica. Pakilusi į daugiau nei 30 km aukštį, kur spengia 60 laipsnių šaltis, ji nusileido prie Panevėžio. Picos skrydį fiksavo vaizdo kameros ir ant žemės likę smalsuoliai.

Tokiu neįprastu būdu savo 15 metų gimtadienį nusprendė pažymėti „Čili pica”. Šios picerijos meistrai iškepė kėlimui meteorologiniu balionu parengtą picą. Kokią picą kelti į dangų, nusprendė patys lietuviai, savo balsus už skaniausią ir verčiausią pabuvoti danguje picą atidavę internetu. Daugiausiai balsų surinko „Havajų” pica su kumpiu ir ananasais.

20 cm skersmens picą teko atsakingai pritvirtinti, kad ji išsilaikytų ant pagrindo net esant didžiausiam šalčiui ir vėjui.

Balionas, kaip ir buvo planuota, sprogo po 2 valandų, pakilęs į triskart aukštesnį lygį, nei skraido lėktuvai. Kiek tiksliai pakilo pica, lieka paslaptis, nes 33 km aukštyje dingsta aukštį fiksuojantis signalas. Tai rekordinis aukštis, į kurį lietuviai kada nors buvo pakėlę daiktą.

Nors preliminari nusileidimo vieta buvo žinoma, ją pakoregavo vėjas. Praėjus pusvalandžiui pica, nuskridusi apie 50 km, nusileido prie Panevėžio. Sėkmingai kosmose pabuvojusios picos nusileidimo vietą padėjo nustatyti kartu su kroviniu skridusi sekimo įranga.

Nors galimybė kroviniui susidurti su lėktuvu buvo labai menka, picos skrydį atsakingai sekė Oro erdvės kontrolės centras, kuris telefonu net kelis kartus patikrino, ar pica yra keliama laiku.

Komanda apie vidurdienį miškuose nusileidusios picos ieškojo porą valandų. Nusileidęs krovinys buvo rastas pakibęs medyje. Stratosferoje pabuvojusios picos išvaizda buvo beveik nepasikeitusi.

Lietuvių pasiektas rekordas sutapo su pirmojo pasaulyje picos muziejaus atidarymu. Jis vos prieš savaitę duris atvėrė Filadelfijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose. Su šio muziejaus atstovais lietuviai pasidalins savo pasiekimu bei vaizdo įrašu, kurį sumontuos iš kartu su pica keliavusių vaizdo kamerų užfiksuotos medžiagos.

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą