Įvairenybės

Reklamos specialistė D. Filmanavičiūtė per šventes kviečia dovanoti sąmones

Didžiosios metų šventės jau beldžiasi į namų duris, todėl kiekvienas susimąstome ar jau turime visas dovanas artimiesiems bei kaip originaliai šiemet juos pradžiuginti. Visuomenininkė, reklamos specialistė Dovilė Filmanavičiūtė gražiausias metų šventes kviečia pasitikti artimiausių žmonių rate, o dovanas jiems rinkti sąmoningai bei gerai apgalvojus. Tad ką po Kalėdų eglute šiemet planuoja dėti pati D. Filmanavičiūtė ir kur ji ieško geriausių šventinių dovanų idėjų?

Švenčių laukimo magiją kuria vaikai

Visuomenininkė, reklamos specialistė Dovilė Filmanavičiūtė pasakoja, kad šiemet didžiosios žiemos šventės jos šeimai bus išties ypatingos: „Tikriausiai šiais metais pirmą kartą taip aiškiai suprantu, kad stebuklą ir švenčių laukimo magiją kuria vaikai, kad ir kaip banaliai tai skambėtų. Tai – pirmosios Kalėdos, kai mūsų sūnus jau labai aiškiai supranta, kas yra papuošta eglutė ir kodėl po ja dedamos dovanos. Esu tikra, kad Kalėdų senelis šiemet bus pagautas už barzdos ir neišleistas, kol neatiduos viso maišo dovanų.“

Dovilė taip pat prisimena, kad iki sūnaus gimimo šventinis laikotarpis jai nebuvo toks pakylėtas, koks yra dabar. „Įprastai per šventes važiuodavome pas tėvus į šiaurės Lietuvą ir ten ramiai leisdavome laiką. Tuomet grįždavome į Vilnių švęsti su draugais. Kai gimė sūnus – atsirado kur kas daugiau emocijų, noras džiaugtis mažomis smulkmenomis bei dideliais jo pasiekimais, siekis kuo daugiau laiko praleisti su šeima. Atrodo, kad patys savo vaikystę iš naujo išgyvename. Todėl dabar tikrasis švenčių laukimas mane užklumpa gerokai iki Kūčių vakarienės, kai iki to reikia pagalvoti, kaip pasipuošti namus ar kur suslapstyti Kalėdoms suruoštas dovanas, kad jų nerastų sūnus (ypač tas saldžias)“, – šypsosi reklamos specialistė.

Nepaisant malonių šventinių nuotaikų ir nekantraus jų laukimo, aktyviai Ukrainą remianti D. Filmanavičiūtė taip pat pastebi, jog šiais metais pasiruošimas šventėms yra emociškai sudėtingesnis. „Tokių švenčių mes dar neturėjome. Turiu omenyje, kad niekada negyvenome švenčių laukimu žinodami, kad kažkur visai šalia vyksta karas. Tačiau tai yra svarbus priminimas, jog turime tikėti, kad gėris nugalės blogį ir visa savo sukaupta šiluma dalintis su tais, kuriems dabar labiausiai reikia mūsų pagalbos“, – primena visuomenininkė.

Dovanas artimiesiems įsigyja iš anksto

Paklausta apie Kalėdinių dovanų rinkimą artimiesiems bei draugams, D. Filmanavičiūtė tikina, kad jai svarbiausia ne dovanų kiekis, o jų kokybė. Dovanų paieškos ji nemėgsta pasilikti paskutinėms minutėms.

„Mes su vyru savo šeimoms dažniausiai dovanojame patyrimus, kurie suteikia naujų įspūdžių, palaiko ir stiprina emocinį atsparumą. Bilietai į teatrą, kiną ar koncertus – tai yra mūsų dovanos, o prie jų visuomet norisi pridėti ir kažką skanaus, kvapnaus ar tiesiog reikalingo buičiai. Žinome, kas kiekvieną galėtų pradžiuginti. Kur dažniausiai apsiperkame? Mano vienareikšmiška favoritė mieste – „Panorama“. Žinau, kad ir knygas, ir skanėstus čia išrinksiu akimirksniu, nes pasirinkimas ir kokybė – puikūs. Jau nekalbu apie kosmetikos ar papuošalų gausą. Šiemet be kultūrinių patirčių, mūsų dovanų krepšeliuose tikrai bus kai kas, kas primins kaip svarbu pasirūpinti savimi ir palepinti save visomis prasmėmis“, – dovanų idėjomis dalinasi D. Filmanavičiūtė.

Tuo tarpu dovanas vaikams ji visuomet perka lavinančias bei skatinančias tobulėti. „Mūsų sūnus Kristijonas šiuo metu turi vieną mėgstamiausią ir trokštamiausią žaislą, kurio pavadinimas – „Lego“. Girdime jį nuolat! Todėl ilgai sukti galvos, ką jam dovanosime per šias Kalėdas mums tikrai neteko. Mūsų artimiausia aplinka žino, kad aš esu knygų dovanotoja. Gal tie mūsų vaikai kartais ir sukioja pirštą prie smilkinio, galvodami: „Oi, ta teta Dovilė“, bet aš įsitikinusi, kad tokios dovanos sukuria didžiausia vertę ir jie dar man padėkos“, – juokiasi D. Filmanavičiūtė.

Dar praėjusią savaitę paskutines savo dovanas „Panoramoje“ prigriebusi Dovilė sako, dėmesį patraukė ir prekybos centre kasmet šurmuliuojanti mugė: „Šioje Kalėdų mugėje visuomet daug išskirtinių, rankų darbo dovanų. Šiemet mane labai nudžiugino pažįstamų ir mėgstamų klaipėdiečių stendas „Hygge Lietuva“, siūlantis kvepiančias sojų vaško žvakes, dailią keramiką ir tekstilę. Taip pat labai svarbu, kad pirkdami šioje mugėje mes remiame smulkųjį Lietuvos verslą. Taigi tik dar kartą primenu – dovanokime sąmones ir remkime savus.”

Sostinės prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ vadovė Birutė Kalanovaitė taip pat kviečia dovanas artimiesiems šiemet planuoti sąmoningiau. „Prieš įsigyjant Kalėdines dovanas pagalvokite apie brangius žmones, prisiminkite jų pomėgius ir svajones, kad po eglute atsirastų tik „sąmonės“, o artimieji jaustųsi įvertinti ir svarbūs. Malonių ir prasmingų dovanų idėjų kviečiame ieškoti ir specialioje Kalėdų mugėje, kuri veiks iki pat gruodžio 24 d., – sako B. Kalanovaitė ir priduria, kad pirkėjams sutaupyti laiko padės ir nemokamas dovanų pakavimas. – Po rekonstrukcijos darbų atnaujintame prekybos centro antrame aukšte, šalia knygyno „Pegasas“, įrengėme specialų dovanų pakavimo namelį, kur įsigytas dovanas mūsų pirkėjai gali susipakuoti nemokamai. Viskas tam, kad laukti švenčių būtų dar paprasčiau ir jaukiau.“

Parašykite komentarą