IT naujienos,  Verslas

Reklama internete – kas ir kodėl?

Paklauskite pardavėjo prekiaujančio kioskelyje žūklės reikmenis ar nediduko auto serviso savininko kaip jie reklamuojasi ir ar žino kas yra reklama internete. Nustebsite, bet smulkieji verslininkai nežino kas yra reklama internete ar kuo ji gali būti naudinga jų verslui. Nors XXI amžiuje net trimečiai naudojasi planšetiniais kompiuteriais, tačiau kai kuriems verslininkams internetas vis dar yra gūdus miškas.

Kas yra reklama internete?

Internetas, kaip ir televizija, radijas ar reklaminiai stendai yra komunikacijos kanalas, kuriame galima transliuoti produkto ar prekės reklamą potencialiems klientams. Reklama internete turi daugybę formų, tačiau dažniausiai sutinkamos formos:

  • Įmonės tinklalapis
  • Reklaminiai skydeliai
  • Kontekstinė reklama
  • Seo
  • Reklama elektroniniu paštu

Kodėl reklama intenete?

Įsivaizduokite, jog Jūs esate žūklės prekių pardavėjas. Norite reklamuoti naujas meškeres, kuriomis ką tik pradėjote prekiauti. Jūsų pirkėjas – vyras, žvejys profesionalas ar mėgėjas. Jei reklamuositės televizijoje jūsų reklama bus rodoma ne tik žvejams, bet ir močiutėms, žvejybos nekenčiančioms žmonoms ar šiaip visiems tuo metu tv įsijungusiems piliečiams, kurie naudoja televiziją kaip foną. Kiek potencialių pirkėjų pasieks jūsų reklama?

Tuo tarpu internetas neribotų galimybių uostas ieškantiems tikslinių lankytojų. Galite pasirinkti, jog jūsų reklama būtų rodoma tik žmonėms ieškantiems informacijos su raktažodžiais žvejyba, meškerė ar pan. Reklama internete yra pigesnė, nes mokate ne už tai, jog brangi televizija ar radijas parodys jūsų reklamą, o už tai jog žmogus pamatęs jūsų reklamą paspaudė ant reklaminio skydelio ir atėjo į jūsų tinklalapį.

Reklama internete yra privalumas net ir didelėms kompanijoms. Visi suinteresuoti pritraukti ir išlaikyti kuo daugiau lankytojų. Net jei ir neparduodate nieko internete, o teikiate paslaugas už interneto ribų, rinkite klientų duomenis, pasiūlykite užsiprenumeruoti naujienlaiškį. Rinkdami klientų el.adresus, galėsite jiems karts nuo karto išsiųsti naujienlaiškį su jiems naudinga informacija (jūsų naujienos, akcijos, specialūs pasiūlymai). Tad vieną kartą per reklamą užklydęs klientas pritraukiamas dar ne kartą per naujienlaiškius.

Parašykite komentarą