Transportas

Radialinės bei diagonalinės padangos – rūšių privalumai ir trūkumai

Gilinantis į bet kokią sritį neretai net nepagalvojame kiek įvairių plonybių kiekviena tema slepa. Besirūpinantiems savo transporto priemonėmis turbūt dauguma sąvokų, susijusių su mechanika ir detalėmis, yra žinomos. Kalbant apie padangas dauguma pasimeta išgirdę tokius terminus kaip diagonalinės ar radialinės padangos. Kuo jos išsiskiria?

Radialinės padangos:

  • Dažniausiai yra beveik visų lengvųjų automobilių atributas. 
  • Šios padangos lėčiau dėvisi, yra puikus pasirinkimas kasdien naudojamai transporto priemonei. 
  • Saugumo atžvilgiu tai yra labai praktiškas variantas – radialinės padangos sumontuotos ant automobilio prisideda prie normalios pusiausvyros palaikymo, vairuotojui daug lengviau suvaldyti automobilį ir juo manevruoti.
  • Lengviau pritaikomos prie šiuolaikinių automobilių dėl jų didesnių greičio galimybių.
  • Šių padangų universalumas ir dažnas pritaikymas nereiškia, kad joms nereikia skirti dėmesio – reguliariai tikrinti oro slėgį yra būtina tam, jog išsaugotumėte puikią padangų būklę ir išliktumėte saugūs.

Diagonalinės padangos:

  • Tokias padangas pritvirtintas dažnai pamatysime ant žemės ūkyje naudojamų transporto priemonių. Taip yra dėl to, nes jų dizainas ir konstrukcija puikiai tinka tokioms kelio dangoms, kurios yra birios bei nepritaikytos miesto automobiliams. Kita svarbi priežastis – transporto priemonės svoris. Diagonalinių padangų tvirtumas yra būtinas sunkesnėms žemės ūkio industrijos mašinoms.
  • Diagonalinių padangų sandara buvo sukurta daug anksčiau nei radialinių, todėl vis progresuojant transporto industrijai jos yra vis rečiau pritaikomos.
  • Nemaža dalis žmonių vis dar ieško ir renkasi šį padangų tipą vien dėl to, nes jų gamyba bei galutinė kaina yra žymiai mažesnė už radialinių padangų.
  • Ši padangų rūšis daug greičiau nusidėvi – su jomis įveiksite maždaug du ar tris kartus mažiau kilometražo nei su radialinėmis.

Norintiems daugiau pasidomėti apie šias dvi padangų rūšis, jų istoriją bei sandarą, siūlome perskaityti šį straipsnį: https://www.autoera.lt/cms/Kuo-skiriasi-radialin%c4%97s-padangos-sandara

Pranešimą paskelbė: Ona Šablauskaitė, UAB Market Rats

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą