Studijos

R. Dičpetrienė: žmonių parama padės išlaikyti keturis vaikų dienos centrus

Keturiems vaikų dienos centrams pavasario laukti bus lengviau. Gauta finansinė parama jiems padės išsilaikyti ir pamaitinti bei prasmingu laisvalaikiu užimti bent 127 vaikus. Žiemos mėnesiai dienos centrams sunkiausi – laukti bazinio finansavimo iš valstybės reikia iki kovo ant net balandžio, o valgyti, būrelius lankyti ir mokytis norinčių vaikų ateina kasdien. Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ ir BENU vaistinių tinklo paramos akcijos metu surinkta beveik 14 tūkst. Eur, kurie ir bus skirti keturių dienos centrų veiklai ir vaikų užimtumui užtikrinti.

 

Pasak organizacijos vadovės Rasos Dičpetrienės, be rėmėjų ir žmonių paramos dienos centrams grėstų uždarymas, o vaikams – gatvė ar televizorius ne visada šiltuose namuose.

 

„Vaikai į dienos centrus ateina kiekvieną dieną. Pirmiausiai juos reikia pamaitinti, nes ne visi namuose šilto maisto gauna. Taip pat reikia ir priemonių įvairioms veikloms, ir darbuotojams atlyginimus mokėti, o kur dar komunaliniai mokesčiai. Net ir bazinio finansavimo iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sunkiai tam užtektų, o kai ir jo nelieka, dienos centrai turi suktis kaip išmano – patys ieškoti finansinės pagalbos. Mes, kaip organizacija, kuruojanti 49 vaikų dienos centrus, dedame dideles pastangas, kad padėtume jiems finansiškai. Šią užduotį palengvina tokios bendros iniciatyvos, kokią turėjome su BENU vaistinių tinklu“, – sako organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vadovė.

 

Norėdami prisidėti prie dienos centrus lankančių vaikų geresnės ateities kūrimo, gyventojai galėjo paaukoti norimą sumą interneto svetainėje, skirti vaistinės lojalumo kortelėje sukauptus pinigus ar pirkdami pažymėtus produktus. BENU vaistinė prie akcijos prisidėjo skirdama dalį lėšų, gautų nuo parduotų savo prekinio ženklo „Livsane“ produktų.

 

Iš viso per akciją surinkta 13 900 Eur, kurie bus skirti Utenos, Vilniaus, Zarasų ir Kupiškio vaikų dienos centrams ir juos lankantiems maždaug 127 vaikams. „Gelbėkit vaikus“ organizacija skaičiuoja, kad šių pinigų užteks dienos centrų kokybiškai veiklai užtikrinti kone iki spalio mėnesio. Tai jau trečioji bendra „Gelbėkit vaikus“ ir BENU vaistinės iniciatyva.

 

„Draugystę su „Gelbėkit vaikus“ vertiname kaip itin prasmingą partnerystę. Esame dėkingi visiems pirkėjams ir partneriams, kurie atsiliepė į mūsų kvietimą padėti sunkiai gyvenantiems vaikams susikurti geresnę ateitį. Skirti paramą tvirtesniam vaikų gyvenimo pagrindui sukurti nusprendėme ne atsitiktinai. Žinome, kad šeimos ne visada išgali pasirūpinti prasmingu vaikų užimtumu, leisti jų į būrelius, nupirkti talento ugdymui reikalingų priemonių. Visa tai vaikai gali gauti vaikų dienos centre. Tik su rėmėjų ir neabejingų gyventojų parama dienos centrai išgalės suteikti vaikams visas galimybės mokytis, kurti ir tobulėti. Tikime, kad ši parama prisidės prie labiau savimi pasitikinčios ir didelių svajonių turinčios kartos augimo“, – sako Rasa Marcinkevičienė, BENU Vaistinė Lietuva generalinė direktorė.

 

Dienos centras – antra galimybė vaikui  

 

Organizacijos „Gelbėkit vaikus” globojamus 47 vaikų dienos centrus kasdien lanko per 1000 vaikų iš sunkiai besiverčiančių, socialinę atskirtį patiriančių ar socialinės rizikos šeimų. Pagrindinis dienos centrų siekis – sustiprinti šeimą ir joje augančius vaikus. Be tokių vaiko poreikių kaip šiltas maistas patenkinimo, dienos centrai siekia suteikti vaikams pasitikėjimo savimi, išmokyti savarankiškumo, įkvėpti svajoti ir siekti didesnių tikslų – kad vaikai turėtų galimybę išbristi iš užburto skurdo rato ir susikurti geresnę ateitį.

„Dienos centrai suteikia vaikams antrą galimybę, jeigu šeimoje yra sudėtinga situacija. Čia vaikams parodome, koks gyvenimas yra apskritai – už jų kasdienės finansinių ir socialinių sunkumų varginamos aplinkos. Stengiamės praplėsti vaikų akiratį ir matymą, kad jie turėtų daugiau galimybių užaugti stipresni, įvairiapusiškesni, labiau savimi pasitikintys, mokantys bendrauti. Viskas, ką jie mato, be dienos centro, – tai mokykla, namai, televizorius. O mes, organizuodami įvairias ekskursijas, kviesdami įvairius svečius į dienos centrą, parodome vaikams kitokią gyvenimo pusę. Tai suteikia jiems motyvaciją stotis ant kojų ir patiems kabintis į gyvenimą“, – apie dienos centrų indėlį į vaikų gyvenimą pasakoja R. Dičpetrienė.

Vienas iš būdų, kaip dienos centrai padeda vaikams stotis ant kojų, tai parama ugdant talentą. Dauguma tėvų dėl skurdo neišgali savo vaikų leisti į būrelius, o jeigu būrelis nemokamas – nupirkti jam reikalingų priemonių. Rėmėjų ir gyventojų parama suteikia galimybių dienos centrams nupirkti vaikams muzikos instrumentą, sportinę aprangą ar kitus būreliams ir užsiėmimams reikalingus daiktus, taip pat išleisti vaikus į stovyklas, išvykas, konkursus.

 

„Mes galime tokią pagalbą vaikams suteikti, nes mums padeda žmonės. Atsiranda tokia kaip ir grandininė pagalbos sistema, kuri leidžia pastebėti vaiko gabumus, talentus ir suorganizuoti jiems ugdyti reikalingus tiek mokytojus, tiek įrankius. Tada vaikai gauna galimybę atsiskleisti visu grožiu“, – apibendrina „Gelbėkit vaikus“ organizacijos vadovė.

Pranešimą paskelbė: Jurgita Gižaitė-Tulabienė, UAB Headline agency

Parašykite komentarą