Bankai ir Draudimas,  Verslas

PVM grąžinimas iš ES šalių

Dažnai keliaujantys po komandiruotes tikriausiai kuo puikiausiai žino apie šią unikalią paslaugą. PVM grąžinimas yra natūralus dalykas tiems, kas nuolatos dirba užsienyje ir už visas paslaugas atsiskaito iš įmonės sąskaitos. Apie šią paslaugą norime pakalbėti kiek plačiau.

Pagal ES direktyvas, dirbantys užsienio šalyse Europoje verslininkai gali susigrąžinti visą arba dalį pridėtinės vertės mokesčio. Tai daroma pildant tam tikrus dokumentus kiekvienos šalies mokesčių institucijoms. Kai keliaujama ir dirbama keliose šalyse, pats PVM grąžinimo procesas tampa sudėtingesnis, nes reikia kuo puikiausiai išmanyti kelių šalių mokesčių sistemą. Tada į pagalbą atskuba specialios finansinių paslaugų įmonės, užsiimančios būtent PVM grąžinimu verslui. Nereiktų jų maišyti su mokesčių grąžintojais iš Anglijos ar Norvegijos ten emigravusiams lietuviams. Tai visiškai skirtingos sritys.

PVM grąžinimas šiuo metu vykdomas iš 31 Europos šalies įskaitant ir Lietuvą. Nereiktų čia nustebti, nes nemažai lietuvių įkuria įmones Didžiojoje Britanijoje, o kartais dirba iš Lietuvos. Pagrindinė sąlyga susigrąžinti PVM yra ta, kad negalima toje šalyje, iš kurios norite susigrąžinti pridėtinės vertės mokestį, vykdyti veiklos arba turėti savo įmonės atstovybę. Taigi, jei Anglijos firma teikia paslaugas lietuviams, atvykę jos darbuotojai ir kažką įsigiję Lietuvoje negalės susigrąžinti PVM. Jei lietuviai vyksta į komandiruotę į Švediją ar Čekiją ir ten užsisako viešbutį, pietauja su kolegomis restorane, moka už automobilio nuomą ir kurą ir visa tai daro iš įmonės sąskaitos, visur paminėdami įmonės vardą ir PVM mokėtojo kodą, už visas pirktas prekes ir paslaugas galima susigrąžinti PVM. Aišku, reikia rinkti visus čekius ir sąskaitas, kad vėliau finansininkai galėtų jas nuskenuoti ir nusiųsti tos šalies mokesčių pareigūnams kaip įrodymą, kas ir kiek buvo pirkta. Reikia tik žinoti, nuo kokios sumos mokesčiai susigrąžinami tam tikrose šalyse, nes visur tvarka gali skirtis.

Dėl šios priežasties ir yra samdomos tokios įmonės, kaip „AVIIfinance“, kur dirba kvalifikuoti įvairių šalių mokesčių ekspertai ir teisininkai. Jie puikiai išmano vietos įstatymus ir seka galiojančią tvarką. Juk darant viską pačiam neatmetama ir klaidos galimybė. O klaidos gali kainuoti daug – baudas ar net draudimą atvykti į šalį. Kam tie nesusipratimai ir papildomas stresas?..

Jei neseniai dirbote užsienyje, pasikonsultuokite su specialistais, ar galite susigrąžinti PVM. Juk tai apie 200 eurų nuo kiekvieno išleisto tūkstančio.

Už ką galima susigrąžinti PVM?

Dažniausiai tai yra apgyvendinimo ir maitinimo paslaugos – kambarys viešbutyje, pietūs ar vakarienė restorane ir pan. Tai reprezentacinės išlaidos. Kita paslaugų grupė – automobilių nuoma, kuras, kelių mokesčiai, viešojo transporto paslaugos (traukinių, autobusų bilietai). Jei vykstama įmonės automobiliu, gali prisidėti ir remonto bei automobilio dalių išlaidos. Bilietai į konferencijas, parodas ir verslo renginius taip pat gali būti įtraukti į grąžintino PVM krepšelį. Telekomunikacijų išlaidos – dar viena populiari paslaugų grupė. Tai telefonų planai, vaizdo konferencijų paslaugos ir t.t. Kiekvienoje šalyje dar yra papildomų paslaugų, nuo kurių gali būti grąžintas PVM, tačiau apie jas reiktų klausti pačių grąžintojų arba teisininkų.

Parašykite komentarą