Verslas

Puslaidininkių ekspertai domėjosi Teltonikos investiciniais planais

Kovo 21 dieną Teltonikoje lankėsi puslaidininkių tyrimų ekspertų ir mokslininkų darbo grupė iš Taivano. Susitikimas su delegacija iš daugiau nei 30 asmenų vyko vienoje iš Teltonikos grupės įmonių – „Teltonika EMS“.

Vizito metu svečiams buvo aprodytos vienos didžiausių daiktų interneto prietaisų projektuotojos ir gamintojos gamybinės linijos bei pristatyti įmonės kokybės kontrolės procesai. Teltonikos įmonių grupės įkūrėjas ir prezidentas Arvydas Paukštys papasakojo apie Teltonikos veiklą ir plėtrą, planus kurti puslaidininkių lustų pramonę Lietuvoje bei galimą bendradarbiavimą šioje srityje su ekspertais iš Taivano:

„Per ateinančius dešimt metų Teltonika augs 10 kartų. Norint išlaikyti nenutrūkstamą gamybą reikės ir pastovaus lustų tiekimo. Dėl to Lietuvoje per 10 metų sukursime puslaidininkių lustų projektavimo centrą, puslaidininkių lustų surinkimo centrą bei puslaidininkių lustų gamyklą. Visi šie centrai kartu leis aprūpinti Teltonikos įmonių grupės poreikį gaminti po 100 milijonų gaminių per metus.“, – teigė A. Paukštys.

Teltonikos investiciniai projektai

Teltonikos įmonių grupės investicijos į puslaidininkių pramonę sudarys 2,85 mlrd. EUR. Šios investicijos išskaldytos į tokius etapus:

  1. Puslaidininkių lustų projektavimo laboratorijos, Vilnius, Lietuva. Projekto trukmė: 2024–2026. Projekto vertė: 100 mln. EUR. Sukurs 200 darbo vietų.
  2. Puslaidininkių lustų surinkimo ir testavimo gamykla, Vilnius, Lietuva. Projekto trukmė: 2026–2028. Projekto vertė: 450 mln. EUR. Sukurs 500 darbo vietų.
  3. Puslaidininkių lustų gamykla, Vilnius, Lietuva. Projekto trukmė: 2028–2031. Projekto vertė: 2,1 mlrd. EUR. Sukurs 1 500 darbo vietų.

Iš viso Teltonikos įmonių grupė suplanavusi 14 investicinių projektų, tarp kurių: modernių gamyklų, laboratorijų statymas, mokyklų, darželių įkūrimas, biurų plėtra bei puslaidininkinių lustų pramonės įkūrimas. Visų šių investicijų suma sieks 3,7 mlrd. EUR, o Lietuvoje bus sukurta 8 000 darbo vietų.

Įmonė, kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija yra pasirašiusi du, valstybei svarbaus statuso, investicinius projektus Molėtuose ir Vilniuje. „Teltonikos technologijų centre“ Molėtuose planuojame sukurti 482 darbo vietų ir investuoti 34 mln. eurų. Tuo tarpu Vilniuje įsikursiančiame „Teltonika High-Tech Hill“ technologijų parke bus sukurta 1286 darbo vietų, o investicijų suma sieks 322 mln. eurų. 

Pranešimą paskelbė: Julius Švagždys, TELTONIKA IoT GROUP, UAB

Parašykite komentarą