IT naujienos

„Prototechnikos“ apyvartą didins SAF-T reikalavimai, planuose – eksportas

Informacinių technologijų sprendimus ir įrankius verslui kurianti UAB „Prototechnika“ optimizavo įmonės veiklą ir investavo į naujas programas, taip pat intensyviai ruošiasi padėti klientams įgyvendinti naujus apskaitos reikalavimus. Bendrovė šiemet prognozuoja 10 proc. didesnę apyvartą ir žvalgosi į užsienio rinkas.

Pernai bendrovės apyvarta sudarė 1,2 mln. Eur, o 2014 m. – 1,8 mln. Eur. Pastarieji „Prototechnikai“ buvo itin sėkmingi – IT bendrovė skubėjo tenkinti valiutos pokyčiams besiruošiančių klientų poreikius. Įvedant eurą Lietuvos verslui reikėjo keisti ar koreguoti naudojamas apskaitos sistemas, sukurti naujų įrankių bei programų modulius, klientams prireikė diegimo ar konfigūravimo paslaugų.
„2015-ieji buvo veiklos optimizavimo, naujų programų kūrimo ir įvedimo į rinką metai. Mūsų struktūra tapo labiau vertikali, vadovams skyrėme specifines sritis ir atsakomybes, taip užtikriname, kad jos nesidubliuotų. Nuo veiklos įkūrimo prieš 25-erius metus daugiausia dirbome Lietuvos rinkoje, tiesa, keli mūsų klientai naudoja „Prototechnikos“ programas užsienio padaliniuose. Šiemet planuojame žengti į platesnius vandenis ir pasiūlyti savo kuriamas programas klientams užsienyje“, – sako Kęstutis Skukauskas, „Prototechnikos“ direktorius.
Bendrovė užsienio verslui planuoja siūlyti Lietuvoje didelio susidomėjimo ir sėkmės sulaukusią sistemą „Metinis vertinimo pokalbis“ (MVP). Ji padeda įmonėms metodiškai ir su apčiuopiamais rodikliais atlikti kasmet vykstančius darbuotojų vertinimo pokalbius. „Prototechnika“ mato didelį potencialą šioje srityje, nes tokių įrankių paklausa pasaulyje auga. Be to, sistema MVP evoliucionuoja į nuolatinį darbuotojų vertinimą, t. y. įmonėms svarbu darbuotojų veiklą, rezultatus, lūkesčius vertinti ne kartą per metus, o nuolat. „Prototechnikos“ sukurtą sistemą sėkmingai naudoja didžiosios šalies bendrovės, tarp kurių yra UAB „Senukų prekybos centras“ ir UAB „Palink“.
„Šiais ir kitais metais įmonės ruošis įgyvendinti SAF-T reikalavimus. Tai bus pokyčių apskaitoje metai, kai įmonės palaipsniui turės pereiti prie naujų standartų, o norėdamos juos įgyvendinti turės pradėti naudoti naujus apskaitos programų modulius ir įrankius. Taip pat didės poreikis automatizuotai keistis duomenimis ir dokumentais tarp darbuotojų ir su kitomis įmonėmis, todėl numatome mūsų kuriamos sistemos „dPort“ (angl. document and data port) klientų skaičiaus augimą. Didelį potencialą įžvelgiame ir debesijos programų nuomoje, daug investuojame į programą „NetSkaita“, – apie IT rinkos tendencijas kalba K. Skukauskas.
UAB „Prototechnika“ jau 25 metus kuria informacinių technologijų sprendimus ir įrankius verslui, aktyviai vykdo mokslinę ir tiriamąją veiklą. Bendrovė turi daugiau kaip 1 000 verslo klientų, su jos sprendimais kasdien dirba daugiau kaip 4 000 vartotojų. Bendrovės diegiamų „Skaitos“ programų šeimą sudaro įvairios buhalterinės apskaitos, verslo, gamybos, sandėlių valdymo ir optimizavimo programos.

Parašykite komentarą