Verslas

„Prosperus“ valdomas fondas įsigijo prekybos centrą „Mandarinas“

2022 m. vasario 11 d. uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirta investicinė bendrovė UAB „PREF III“ įsigijo 8.000 kv. m nuomojamo ploto prekybos centrą „Mandarinas“, esantį Vilniaus mieste, kurio pagrindinis nuomininkas yra RIMI, o kartu įsikūrę ir tokie nuomininkai kaip „Antėja“, „Domino‘s pizza“, „PEPCO“, „Drogas“ ir kiti. Objektas įsigytas iš uždarojo tipo fondo „Lords LB Baltic Fund III“. Šį įsigijimą dalinai finansavo „Luminor“ bankas, kuris suteikė 11,2 mln. eurų.

„Atidžiai atsirenkame mūsų investavimo strategiją atitinkančius NT objektus. Matome tendenciją, jog gyventojai yra linkę apsipirkti prekybos centruose, kurie yra arti namų ir užtikrina pakankamą spektrą paslaugų, todėl šalies didmiesčių tankiai apgyvendintuose miegamuosiuose rajonuose veikiantys prekybos centrai yra mūsų valdomo fondo prioritetas. Šis pirkinys yra jau septintoji fondo investicija per nepilnus dvejus metus. Džiaugiamės, kad pavyko įsigyti PC „Mandariną“, kuris padės pasiekti dar platesnę diversifikaciją tiek geografiniu, tiek nuomininkų įvairovės aspektais, o tai didina portfelio kokybę ir leidžia užtikrinti tvarią grąžą mūsų investuotojams“, – teigia Gediminas Baltakis, fondą valdančios UAB „Investicijų valdymas „Prosperus“ direktorius.

UTIISIB UAB „PREF III“ strategija yra investuoti į išvystytą komercinį nekilnojamąjį turtą, kurį nuomojasi lyderiaujantys maisto mažmeninės prekybos tinklai. Fondas buvo įkurtas 2020 metų vasario mėnesį. Fondas siekia suformuoti nekilnojamojo turto portfelį, kurio vertė būtų 100 mln. EUR, tuo tikslu fondo dalyviai praeitų metų pabaigoje padidino maksimalų nuosavo kapitalo dydį iki 50 mln. EUR.

„Nekilnojamojo turto rinka šalyje išlieka aktyvi. Tiek investuotojams tiek ir nuomininkams ypač patrauklūs jau veikiantys ir gyventojus aptarnaujantys centrai. Džiaugiamės, kad mūsų valdytas prekybos centras „Mandarinas“ atitinka investuojančio fondo strategijos kriterijus, o stabilūs nuomininkai vertina potencialą vietai“, – sako „Lords LB Baltic Fund III“ fondo valdytojas Efim Hiterer. 

Naująjį įsigijimą dalinai finansavo „Luminor“ bankas, suteikdamas 11,2 mln. EUR paskolą. Praėjusių metų pabaigoje bankas šiam fondui taip pat suteikė 7 mln. EUR paskolą, skirtą finansuoti „LIDL“ prekybos centro Rygoje įsigijimą.

„Ilgalaikis bendradarbiavimas su profesionaliais investuotojais mums leidžia greitai reaguoti, vertinti ir priimti sprendimus dėl naujų projektų finansavimo. „Prosperus“ investicijos yra puikus portfelio diversifikavimo siauroje kategorijoje pavyzdys – nors perkamas tos pačios paskirties nekilnojamasis turtas, prekybos centrų pirkėjų auditorijos, nuomininkai ir geografija iš esmės skiriasi. Bankui tai ženklas, jog bendrovė supranta prisiimamas rizikas ir jas valdo – abu prekybos centrai turi ilgalaikius nuomininkus“, – sakė „Luminor“ banko nekilnojamojo turto finansavimo ekspertas Gediminas Kesminas.

Įgyvendinus šį įsigijimą, fondo valdomas nekilnojamasis turtas išaugo iki 60 mln. EUR, o metinis konsoliduotas grynasis nuomos srautas pasieks 3,9 mln. EUR. Pagrindiniai nuomininkai Fondo valdomuose objektuose yra „Maxima“, „RIMI“ ir „LIDL“, o artimiausiu metu turėtų pradėti veikti ir naujasis „IKI“ prekybos tinklui nuomojamas nekilnojamojo turto objektas. Fondo valdomos parduotuvės veikia Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Palangoje bei Rygoje. Pasak valdymo bendrovės vadovo, fondas šiuo metu veda derybas dėl dar kelių prekybos centrų įsijimo. Tikimasi, jog fondas pilnai užbaigs portfelio formavimą per artimiausius metus.

„Šis sandoris tarp dviejų finansų rinkos žaidėjų patvirtina, jog pastangos vystyti kapitalo rinką Lietuvoje kuria vertę šalies ekonomikai ir atveria gyventojams bei įmonėms daugiau galimybių efektyviai valdyti sukauptą kapitalą. Istoriškai indėliai bankuose išlieka dominuojanti finansinio turto forma, ir lyginant Lietuvą su kitomis Europos šalimis, sudaro žymiai didesnę proporciją bendrame finansiniame turte. Todėl džiaugiamės matydami, jog vis daugiau fizinių bei juridinių asmenų atranda alternatyvias investavimo galimybes ir patiki dalį turto specializuotiems valdytojams“, – teigia G. Baltakis.  

Apie „Investicijų valdymas „Prosperus“

UAB „Investicijų valdymas „Prosperus“ veiklą vykdo nuo 2013 metų. Bendrovė valdo profesionaliems bei informuotiems investuotojams skirtus nekilnojamojo turto fondus. Bendrovės veiklą prižiūri Lietuvos bankas.

Apie „Lords LB Asset Management“

„Lords LB Asset Management“ yra Lietuvos Banko licencijuota investicijų valdymo bendrovė, nuo 2008 m. teikianti paslaugas instituciniams ir privatiems investuotojams. Šiuo metu įmonė valdo šiuos kolektyvinio investavimo subjektus: 12 nekilnojamojo turto fondų, 1 privataus kapitalo fondą, 1 energetikos ir infrastruktūros fondą bei 2 investicines bendroves. Bendra kolektyvinių investavimo subjektų valdomo turto vertė 2021 m. birželio 30 d. siekė 635 mln. eurų.

Apie „Luminor“ banką

„Luminor“ yra pirmaujantis nepriklausomas bankas Baltijos šalyse ir trečias pagal dydį finansinių paslaugų tiekėjas regione. Mes aptarnaujame asmenų, šeimų ir verslo finansinius poreikius. Kaip ir mūsų namų rinkos – Estija, Latvija ir Lietuva – mes esame jauni, dinamiški ir žvelgiantys į ateitį.

Daugiau informacijos:

Gediminas Baltakis

„Investicijų valdymas „Prosperus“ direktorius

El. p. g.baltakis@prosperus.com

Mob. tel. +370 635 70000

Pranešimą paskelbė: Aistė Veberaitė, UAB „Publicum”

Parašykite komentarą