Studijos

Prof. V. Šikšniui suteiktas Bristolio universiteto garbės daktaro vardas

Liepos 16 dieną Vilniaus universiteto (VU) profesoriui Virginijui Šikšniui Bristolio universitete įteiktas garbės daktaro laipsnis.

Bristolio universitetas, kuris patenka į Jungtinės Karalystės geriausių universitetų dešimtuką, tą pačią dieną suteikė garbės daktaro laipsnius ir geologijos profesoriui Edward Stolper bei inžinieriui John Deer.

“Man tikrai didelė garbė ir privilegija tapti prestižinio Jungtinės Karalystės universiteto garbės daktaru. Manau, kad tai kartu ir Lietuvos mokslo pasiekimų su ženklu “pagaminta Lietuvoje” pripažinimas ir įvertinimas, kuris parodo, kad Lietuvos mokslininkų pasiekimai pripažįstami tarptautinėje erdvėje. Džiugu, kad ir Lietuva tampa žinoma Jungtinėje Karalystėje kaip mokslo ir aukštųjų technologijų šalis. Tikiuosi, kad tapdamas Bristolio universiteto akademinės bendruomenės nariu galėsiu dar aktyviau prisidėti prie Vilniaus ir Bristolio universitetų ryšių ir bendrų projektų plėtros“, – sakė prof. V. Šikšnys.

Profesorių Šikšnį su Bristolio Universiteto Medicinos mokyklos mokslininkais sieja ilgametis bendradarbiavimas, kuris prasidejo 2000 metais kartu su prof. S.E. Halfordo laboratorija įgyvendinat bendrą Wellcome Trust fondo finansuojamą projektą. Šiame projekte buvo tiriamos unikalios restrikcijos-modifikacijos sistemos, kurios veikia kaip įgimta bakterijų imuniteto sistema, kuri apsaugo bakterijas nuo jų amžinų priešų – bakteriofagų arba bakterijų virusų. Šių bendrų tyrimų rezultatai buvo paskelbti prestižiniuose mokslo žurnaluose, įskaitant JAV mokslo akademijos žurnalą Proceedings of National Academy of Sciences USA.

Šis bendradarbiavimas tarp Bristolio ir Vilniaus universitetų tęsėsi ir toliau, kartu įgyvendinat Wellcome Trust ir Europos Komisijos projektus. Bristolio Universiteto Medicinos mokykloje prof. Halfordo laboratorijoje stažavosi dr. G. Sasnauskas, dr. M. Zaremba ir dr. T.  Šinkūnas, o Bristolio universiteto mokslininkai lankėsi Vilniuje.

Pranešimą paskelbė: Aurelija Andriekutė, Vilniaus universitetas

Parašykite komentarą