Studijos

Prof. Romualdo Dulskio vieša paskaita „Konfucijus ir Jėzus: žmogaus kelias dviejuose didžiuosiuose mokymuose“

Gegužės 16 d. 17 val. Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje prof. Romualdas Dulskis, neseniai pasirodžiusios knygos „Konfucijus ir Kristus“ autorius, skaitys viešą paskaitą „Konfucijus ir Jėzus: žmogaus kelias dviejuose didžiuosiuose mokymuose“.

Komparatyvistinis žvilgsnis į Konfucijaus ir Jėzaus mokymus atveria galimybes visavertiškiau suvokti abiejų mokymų gelmę, pažinti, kiek Jėzus yra savo kultūros, žydiško pasaulėvaizdžio ir Artimųjų Rytų religinei pasaulėjautai būdingo mąstymo atstovas ir kiek jo mokymo aspektai yra universalūs, peržengiantys kultūrų ir religijų ribas. Lyginamoji abiejų mokymų analizė atskleidžia kaip juose sąveikauja dieviškasis ir žmogiškasis elementai. Randasi sąlygos į mokymus ir ypač į vėlesnes jų interpretacijas pažvelgti iš šalies, aptinkant vertingų įžvalgų į egzistencinius gyvenimo prasmės, žmogaus tapatybės ir jo pašaukimo klausimus.

Renginio metu bus galima įsigyti naujausią R. Dulskio knygą „Konfucijus ir Kristus“.

Profesorius Romualdas Dulskis – habilituotas teologijos mokslų daktaras, ilgametis Europos katalikų teologų draugijos Kuratoriumo narys ir Europos katalikų teologų draugijos Lietuvos sekcijos prezidentas, Akademinės krikščionybės ir religijų dialogo instituto direktorius. Skaitė pranešimus tarptautinėse mokslinėse konferencijose Lenkijoje, Vokietijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje, Kroatijoje, Belgijoje, Airijoje, Indijoje, Kinijoje, Pietų Korėjoje, Taivane, Japonijoje. Aštuonių knygų ir daugybės mokslinių straipsnių autorius.

Renginys nemokamas

Pranešimą paskelbė: Ieva Grigaitytė, Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka

Parašykite komentarą