Verslas

Pristatytas „Porsche Taycan“ interjeras: tradicijos perkeltos į skaitmeninį amžių

„Porsche“ pradeda naują erą savo istorijoje su pirmuoju elektromobiliu „Taycan“ ir pristato visiškai naują interjero koncepciją. Klasikinės dizaino ypatybės čia buvo interpretuotos moderniu būdu ir atvestos į skaitmeninį amžių, taip sukuriant visiškai naują ir unikalią vairavimo patirtį.

„Daugiau yra mažiau – šis posakis „Taycan“ interjere įgyvendintas puikiai. Jis žavi subtilia elegancija ir tuo pačiu yra tikras „Porsche“ – kiekvienoje interjero detalėje akivaizdūs šio gamintojo bruožai. Tai – užuomina į tai, jog ir savo važiavimo savybėmis jis yra sportinis automobilis. Tikras skaitmeninio amžiaus „Porsche“, – sako sportinių „Porsche“ automobilių centro Vilniuje direktorė Rasa Klimavičiūtė.

Skaitmeninis prietaisų skydelis

„Taycan“ vidaus dizainą įkvėpė minimalistinis paties pirmojo 911 modelio, pasirodžiusio dar 1963 m., interjeras. „Porsche“ dizaineriai turėjo tikslą – tą patį švarumą ir minimalizmą perteikti naujame, kupiname komforto ir vairavimo asistavimo sistemų modelyje, tad pradėti reikėjo nuo tuščio balto lapo.

Visi valdymo prietaisai yra orientuoti į vairuotoją – pagrindiniai jungikliai yra lengvai pasiekiami, juos naudojant nereikia nukreipti dėmesio nuo kelio. Lenktas prietaisų skydelis suformuoja aukščiausią panelės tašką ir yra puikiai matomas vairuotojui – užtikrinama, kad visa svarbiausia važiavimo informacija būtų lengvai ir aiškiai matoma.

Pats prietaisų skydelis – lenktas 16,8 colio įstrižainės ekranas su tipiškais „Porsche“ užapvalintais kampais. Jo stikle sumontuotas ryškumą užtikrinantis ir nuo atspindžių apsaugantis poliarizuojantis filtras, todėl apdaila yra itin siaura bei neturi nuo saulės apsaugančių išsikišimų – ši detalė primena aukštos kokybės išmaniuosius telefonus ar planšetes.

Prietaisų skydelį vairuotojai gali konfigūruoti pagal savo poreikius bei pasirinkti vieną iš keturių jo vaizdo režimų. „Classic“ režimo centre tradicinį variklio apsisukimų matuoklį pakeitė naudojamos galios indikatorius, o šone matomas ryškus spidometras. „Map“ režime galios indikatorių pakeičia žemėlapis, o „Full Map“ visus rodmenis pakeičia į mažesnius – 16,8 colio ekranas skiriamas žemėlapiui. „Pure“ režime rodoma tik pagrindinė vairavimo informacija: greitis, kelio ženklai bei minimalistinė navigacijos rodyklė.

Ekrano kraštuose yra du nedideli lietimui jautrūs paviršiai – jais galima reguliuoti apšvietimo bei pakabos nustatymus. Pats prietaisų skydelis yra platesnis už vairą – tokia proporcija buvo naudojama pirmajame 911.

„Porsche“ klientai gali rinktis du vairus. Standartinis gali būti individualizuojamas spalvinėmis detalėmis, o papildomai užsakomas – GT sportinis vairas. Išskirtinis ne tik jo dizainas su atviromis varžtų galvutėmis – ant jo sumontuotas ir važiavimo režimo pasirinkimo jungiklis.

Novatoriška vartotojo aplinka

Visi valdymo prietaisai ištęsti per visą automobilio plotį: centrinis 10,9 colio įstrižainės ekranas bei papildomai užsakomas ekranas keleiviui kartu sudaro vientisą stiklą bei interjerui suteikia išskirtinį solidumą.

Visa vartotojo aplinka buvo sukurta specialiai „Taycan“ modeliui. Tradicinių mygtukų ir jungiklių elektromobilio interjere – gerokai mažiau, daugybė funkcijų valdoma intuityviai lietimui jautriuose ekranuose ar balso komandomis pasakius „Hey Porsche“.

Visos automobilio sistemos kaip „Porsche Active Stability Management“ (PASM) naujajame „Taycan“ yra konfigūruojamos centriniame ekrane – vairuotojas jame gali intuityviai bei greitai pasirinkti norimą funkciją.

Pirmą kartą keleiviai gali turėti atskirą lietimui jautrų ekraną bei valdyti jiems naudingas funkcijas netrikdant vairuotojo.

Kaip ir galima tikėtis iš „Porsche“, centrinė konsolė yra aukštai – tai padidina žemos sėdėjimo pozicijos įspūdį. Čia sumontuotas didelis 8,4 colio įstrižainės ekranas, kurį spustelėjus juntama nestipri vibracija – tai leidžia geriau suvokti, kada mygtukas buvo paspaustas. Šiame ekrane taip pat integruota rašysenos atpažinimo sistema, leidžianti greitai įvesti adresus į navigacijos programą.

Ortakiai – dar vienas žingsnis į skaitmeninį amžių. Naujajame „Taycan“ jie valdomi skaitmeniniu būdu, naudojant „Virtual Airflow Control“ sistemą. Meniu pasirinkus „Climate“ programą, galima nustatyti oro apipūtimo intensyvumą – „Focused“ oras pučiamas tiesiogiai į keleivius ir greitai juos atvėsina, „Diffused“ apipūtimą paskirsto per skirtingus ortakius ir vėdina ne taip intensyviai.

Pasirinkus keturių zonų klimato kontrolės sistemą „Advanced Climate Control“, automobilyje montuojamas papildomas 5,9 colio įstrižainės ekranas, skirtas sėdintiesiems ant galinių sėdynių.

Didelės individualizavimo galimybės

„Taycan“ interjero spalvų ir apdailos medžiagų pasirinkimas yra itin platus bei atveria daug individualizavimo galimybių. Klientai gali rinktis ir klasikinę odos apdailą, ir itin tvarią „OLEA“, kurios apdorojimo procese naudojami alyvuogių lapai.

Visiškai nauja pasirinkimo galimybė – interjeras be jokių odinių apdailos detalių. Jame naudojama aukštos kokybės mikropluošto medžiaga „Race-Tex“, pagaminta iš perdirbto poliesterio pluošto. Ji yra itin ekologiška. Salono grindų dangoje naudojamas „Econyl®“ pluoštas, pagamintas iš įvairių perdirbtų detalių, tarp kurių yra ir žvejybos tinklai.

„Taycan“ pasirenkamas su daugybe interjero bei eksterjero konfigūravimo galimybių. Išskirtinai šiam elektromobiliui skirti tamsūs ir šviesūs interjero atspalviai „Black-Lime Beige“, „Blackberry“, „Atacama Beige“ bei „Meranti Brown“, o papildomai klientai gali pasirinkti kontrastines juodą matinę, tamsaus sidabro ar neodimio – elegantiško šampano tono, – spalvas. Durų bei centrinės konsolės apdailos gali būti padengtos medžiu, matiniu anglies pluoštu, raižytu aliuminiu ar audiniu.

Kartu su daugybe minėtų detalių „Taycan“ turi dar vieną ypatybę, be kurios „Porsche“ neįsivaizduojamas. „Porsche“ modelių užvedimo spynelė yra kairėje vairo pusėje, tad ir „Taycan“ variklio įjungimo mygtukas – ten pat.

Pranešimą paskelbė: Eiviltas Paraščiakas, UAB „INK agency“

Parašykite komentarą