Laisvalaikis

Pristatomas pirmasis afrobeato albumas Lietuvoje

Prieš kiek daugiau nei metus susikūrusi grupė „Ojibo Afrobeat“ šiemet pristato savo albumą „Ojiboland“. Afrobeat žanras Lietuvoje itin retai girdimas scenoje, todėl sausio 18 dieną grupė atveria naują puslapį Lietuvos afrobeat istorijoje – pristatomas pirmasis grupės, taip pat ir pirmas Lietuvoje šio žanro albumas. „Tikimės, kad po šio vakaro „Ojiboland“ jūsų muzikiniame žemėlapyje įsitvirtins kaip erdvė, kurioje atsipalaiduosite ir mėgausitės energingais afrikietiškai ritmais“, – sako vienas iš grupės įkūrėjų būgnininkas Gediminas Stankevičius.

„Ojibo“ reikšmė Nigerijoje, iš kur kilo ši muzika, yra „baltasis žmogus“. „Ojibo Afrobeat” pavadinimas simbolizuoja baltaodžius grojančius juodaodžių muziką, toks pavadinimas pasirinktas ir iš pagarbos šio žanro pionieriams.

Sausio 18 dieną menų fabrike „Loftas“ vedami afrobeat groovo jausitės kaip bėgdami maratoną ir išgyvendami dvasinį nušvitimą vienu metu.  Į visišką išprotėjimą ves kaip į afrikietiškas kasytes įpinti kiti muzikiniai žanrai, papildomi atlikėjai, įdomus vizualinis išpildymas.

Grupėje net 8 profesionalūs muzikantai, kurie pažada daugiau nei pusantros valandos gyvos muzikos šou. Albumą jau dabar galite išgirsti „Spotify“, tačiau gailėsitės praleidę ir įspūdingą scenos išpildymą. „Tai reikia pamatyti gyvai. Mėgautis koncertu kviečiami ir muzikos gurmanai, ir norintys išsilaisvinti pagal Afrikos papročius,“ – sako renginio organizatorė Živilė Jankutė.

Grupę apšildys „Lofto“ įkūrėjo Victoro Diawaros projektas „Afrodelic“. Su grupe kartu kūrinius atliks „Lietuvos balso” nugalėtoja, Eurovizijos atrankų dalyvė Kotryna Juodzevičiūtė, 2015 ir 2019 metų Lietuvos MC Battle Fresstyle čempionas, „Jama&W” grupės narys Rokas Jama Grajauskas.

Pranešimą paskelbė: Kamilė Pirštelytė, AP galerija

Parašykite komentarą