Studijos

Prieš koronavirusą vienijasi Lietuvos meikeriai: apsauginių skydelių medikams gamybai ieško papildomų žaliavų

Kartu mes galime daug ir su kiekviena diena Lietuvos žmonės vis labiau tuo įsitikina. Medikams skambinant pavojaus varpais dėl greitai senkančių ir trūkstamų apsaugos priemonių nuo koronaviruso, į pagalbą stojo Lietuvos meikeriai. Pasitelkdami 3D spausdintuvus ir lazerius, jie pradėjo gaminti apsauginius skydelius.

„Šiuo metu apsauginių priemonių poreikis yra didžiulis ir nors meikerių gretos su kiekviena diena auga, norint toliau dirbti ir aprūpinti medikus apsaugos priemonėmis, labai reikalingas medžiagų papildymas – trūksta PET-G arba Policarb 0.3-0.7 mm lakštų“, – sako Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kūrybiškumo ir inovacijų centro „LinkMenų fabrikas“ direktorius dr. Adas Meškėnas.

Visą savaitgalį Lietuvos meikeriai lazeriais bei 3D spausdintuvais spausdino, pjaustė bei testavo įvairius apsaugos priemonių variantus, pagamintus iš skirtingų medžiagų. VGTU „LinkMenų fabriko“ žiniomis, bent 50 meikerių visoje Lietuvoje šiuo metu spausdina laikiklius apsauginiams veido skydeliams. Nors 3D spauda yra lėta technologija, kai jėgas suvienija toks didelis kiekis entuziastų ir kūrėjų, per trumpą laiko tarpą galima padaryti labai daug.

VGTU „LinkMenų fabrikas“ kartu su „LaserTrio“ ir reklamos agentūra „Idėjos grafika“, pagal „Robotikos mokyklos“ suteiktus brėžinius, turimais lazeriais per šį savaitgalį kartu jau išpjovė 2300 vienetų apsauginių kaukių medikams. „Ši pirmoji partija sekmadienio vakarą jau pasiekė Vilniaus miesto ligonines. „Robotikos mokykla“ taip pat prijungė Kauno, Šilalės regiono bei Klaipėdos meikerius, todėl papildomai buvo pagaminta apie 6000 vienetų apsauginių veido skydelių kitoms Lietuvos ligoninėms“, – pasakoja A. Meškėnas.

VGTU „LinkMenų fabriko“ specialistai per savaitgalį taip pat pagamino prototipą panaudotų respiratorių dezinfekavimui UV spinduliais Kauno klinikoms. Šį prototipą ištestavus Kauno technologijos universiteto mokslininkams, sėkmės atveju VGTU „LinkMenų fabriko“ specialistai suprojektuos visiems prieinamus prototipo brėžinius, kad tokias dezinfekcines talpas galėtų pasigaminti ir daugiau regionų.

„Šių dienų sunkumai suburia žmones dirbti išvien, todėl meikeriai nenuleis rankų ir sieks kuo labiau patenkinti medikų apsaugos priemonių poreikį. Visi kurie gali paremti žaliavomis ir padėti Lietuvos meikeriams yra labai laukiami“, – sako „LinkMenų fabrikas“ direktorius.

Turintys medžiagų ir galintys meikerius paremti trūkstamais PET-G arba Policarb 0.3-0.7 mm lakštais gali kreiptis el. paštu linkmenufabrikas@vgtu.lt.

Pranešimą paskelbė: Agnė Augustinaitė, Vilniaus Gedimino technikos universitetas

Parašykite komentarą