Įvairenybės

Prezidentūroje vyks tarptautinė konferencija „Informacijos prieinamumas žmonėms su negalia“

Pirmadienį, birželio 28 d., 10 val., Prezidentūros Kolonų salėje vyks tarptautinė konferencija „Informacijos prieinamumas žmonėms su negalia“. 

Renginį globoja Lietuvos ir Lenkijos pirmosios ponios Diana Nausėdienė ir Agata Kornhauser-Duda. Konferencijos partneris – Lietuvos negalios organizacijų forumas.

„Norėdami visiems visuomenės nariams sukurti orias gyvenimo ir darbo sąlygas, lygias galimybes, turime siekti tinkamos aplinkos – infrastruktūros ir informacijos – prieinamumo. Tai raktas į žmonių su negalia gerovę“, – sako pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencija užtikrina, jog Konvenciją ratifikavusios šalys siekia ne tik fizinio, bet ir informacinio prieinamumo žmonėms su negalia. Lietuva Konvenciją ratifikavo 2010 metais, tačiau tiek fizinis, tiek informacinis prieinamumas žmonėms su skirtingomis negaliomis vis dar yra siekiamybė.

Daugelis jau žinome ir galime atpažinti, kas žmonėms su negalia trukdo fizinėje aplinkoje. 

O ką mes žinome apie informacijos prieinamumo kliūtis? Kaip šias kliūtis naikinti rengiant tinkamai prieinamą informaciją visiems? Kokius sprendimus turime priimti ir kokių veiksmų imtis, kad kokybiškai užtikrintume informacijos prieinamumą žmonėms su negalia bei sudarytume sąlygas gyventi savarankiškai ir priimti sprendimus? 

Konferencijoje bus susipažįstama su žmonių su negalia poreikiais informacijos prieinamumui, bus išgirstama jų asmeninė patirtis. 

Pranešėjai kalbės apie informacijos prieinamumą ir įvairių komunikacijos formų svarbą, įgyvendinant žmogaus teisėmis grįstą negalios modelį; bus galima išgirsti Lietuvos geruosius pavyzdžius ir politines kryptis bei susipažinti su Lenkijos patirtimi priimant ir įgyvendinant sprendimus, pasiremti geraisiais Lenkijos pavyzdžiais. 

Konferencijos programą galite rasti čia:

Kviečiame dalyvauti konferencijoje nuotoliniu būdu. Konferencija bus tiesiogiai transliuojama Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos ir  Lietuvos negalios organizacijų forumo FB paskyrose, kur bus galimybė komentarų skiltyje užduoti klausimus. Taip pat per delfi.lt ir LRT.lt portalus. 

Konferencija vyks lietuvių ir lenkų kalbomis su sinchroniniu vertimu. 

Taip pat bus vertimas į lietuvių gestų kalbą. 

Pranešimą paskelbė: Regina Statkuvienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą