Verslas

Prezidentūroje pagerbti „Globalios Lietuvos apdovanojimų“ laureatai

Penktadienį LR prezidentūroje pagerbti šių metų „Globalios Lietuvos apdovanojimų“ laureatai. Apdovanojimus, kurie teikiami užsienyje gyvenantiems ar iš jo grįžusiems nusipelniusiems lietuviams, kasmet organizuoja diasporos profesionalų tinklas „Global Lithuanian Leaders“.

„Globalios Lietuvos apdovanojimai“ pagerbia užsienyje gyvenančius ar iš jo grįžusius lietuvius, kurie savo išskirtiniu talentu, vizijomis ir sėkmingu darbu kuria pažangią Lietuvą ir garsina jos vardą visame pasaulyje.

Renginio globėjas Prezidentas Gitanas Nausėda įteikė apdovanojimus keturiems iš septynių šiemet išrinktų laureatų: Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės laikinajai pirmininkei Alvijai Černiauskaitei – už bendrystę su gimtuoju Alytaus kraštu, darnios miestų plėtros praktikei – urbanistei Elenai Archipovaitei – už tarptautinės patirties pritaikymą kovojant su pandemijos iššūkiais Lietuvoje, Italijos lietuvėms Elzei Di Meglio ir Aurelijai Orlovai, už virtualios lituanistinės mokyklos Italijoje idėjos įgyvendinimą ir modernią jos programą bei a. a. Dr. Vincui Bartusevičiui, kuriam po mirties skirtas apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus Lietuvos kultūrai ir visuomeniniam gyvenimui.

Kitiems trims laureatams – „Vilnius-Lithuania iGEM“, „Laisvės TV“ ir „NanoAvionics“ apdovanojimų statulėlės bus įteiktos vėliau.

Skatina imtis lyderystės

Po apdovanojimų ceremonijos, laureatai buvo pakviesti diskusijai su Prezidento komanda, kurios metu aptarti žmogaus teisių klausimai Lietuvoje, Lituanistinio švietimo ir mišrių šeimų integracijos Lietuvoje klausimai.  

Diskusijos metu, daugiau kaip 2000 tarptautinių Lietuvos profesionalų jungiančio tinklo „Global Lithuanian Leaders“ ir profesionalų klubų užsienyje atstovai įteikė oficialų kreipimąsi į LR Prezidentą. Juo išreiškė susirūpinimą žmogaus teisių padėtimi Lietuvoje ir pakvietė Lietuvai kelti ambicingesnius, pamatuojamus tikslus, pvz., padėti šaliai iki 2030 metų tapti viena geriausių žmogaus teises užtikrinančių Europos Sąjungos valstybių.

„Kviečiame Jo Ekscelenciją imtis aktyvaus telkiančio vaidmens ir inicijuoti Nacionalinį susitarimą Žmogaus teisių klausimais, įtraukiant politines partijas, valstybines institucijas, savivaldybes, visuomenines organizacijas ir visus, kuriems rūpi Lietuvos ateitis, ir kartu nueiti kelią nuo skirtingų nuomonių iki vieningos vizijos. Mes taip pat esame pasiruošę skirti savo jėgas ir žinias bei sutelkti geriausias pasaulio patirtis sukaupusius tarptautinius Lietuvos profesionalus“, – rašoma dokumente.

Visą „Global Lithuanian Leaders“ ir profesionalų klubų užsienyje kreipimosi į LR Prezidentą tekstą bei „Globalios Lietuvos apdovanojimų“ laureačių išsakytus diskusinius punktus dėl lituanistinio švietimo ir mišrių šeimų integracijos Lietuvoje rasite prisegtukuose.

Renginio nuotraukų galerija:

https://drive.google.com/drive/folders/1JTkpRt3PcMSRC_B8yLYbkocWdj54eaVd

Pranešimą paskelbė: Agnė Jašinskienė, UAB ADVERUM

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą