Įvairenybės

Prezidento vizito Klaipėdos SGD terminale metu – dėmesys laivo-saugyklos ateičiai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį lankėsi Klaipėdos Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminale, kuris yra neatsiejama Lietuvos energetinės infrastruktūros dalis. 2014 metų pabaigoje pradėjęs veikti terminalas yra vienas pirmųjų Lietuvos energetinę nepriklausomybę sukūrusių projektų.

Lankydamasis terminale Prezidentas su energetikos ministru Žygimantu Vaičiūnu ir „Klaipėdos naftos“ vadovu Dariumi Šilenskiu aptarė galimybes įsigyti SGD laivą-saugyklą po to, kai 2024 metais baigsis dabartinė laivo „Independence“ nuomos sutartis.

Prezidentas akcentavo, kad prieš priimant galutinius sprendimus turi būti nuodugniai išanalizuoti visi galimi variantai, įvertintos gamtinių dujų rinkos vystymosi tendencijos ir parinkta labiausiai ekonomiškai pagrįsta alternatyva.

SGD terminalas panaikino iki tol buvusią Lietuvos priklausomybę nuo gamtinių dujų importo iš Rusijos ir šio monopolio nulemtas vienas aukščiausių dujų kainų pasaulyje. Per SGD terminalą importuojamos dujos taip pat pasiekia Latvijos ir Estijos vartotojus. Nuo šių metų pradžios pradėjus veikti Estiją ir Suomiją sujungusiam dujotiekiui „Balticconnector“, dujos iš terminalo pasiekia ir Suomijos vartotojus.

Šiuo metu Klaipėdos SGD terminalo panaudojimo lygis yra didžiausias jo istorijoje ir atspindi kitų komerciniu pagrindu veikiančių tokio tipo terminalų panaudojimo lygį Europoje.

Pranešimą paskelbė: Dovilė Šalkuvienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą