Politika ir teisė

Prezidentas: veikiant išvien Lietuva ir Lenkija yra pajėgios atremti iš Rytų kylančias grėsmes

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda tęsia vizitą Lenkijoje, kur kartu su pirmąja šalies ponia lankosi Lenkijos Prezidento Andrzejaus Dudos kvietimu. Sekmadienio popietę Lietuvos ir Lenkijos Prezidentai skyrė šalių bendrai geopolitinei istorijai atminti ir bendradarbiavimo kultūros srityje plėtros galimybėms aptarti.

Prezidentai lankėsi Šv. Stanislovo ir Šv. Vaclovo arkikatedroje Vavelyje, kurios viename iš bokštų yra saugomas istorinis Žygimanto Senojo varpas, šiemet minintis 500 metų sukaktį. Manoma, nulietas iš pergalingame Oršos mūšyje prieš Maskvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenę paimtų trofėjinių patrankų, šis varpas yra Lietuvos ir Lenkijos bendros istorijos simbolis.

„Dabartiniame geopolitiniame kontekste Žygimanto varpas ir tai, ką jis reprezentuoja, yra ypač aktualu. Tai yra priminimas, kad tiek prieš 500 metų, tiek dabar Lietuva ir Lenkija yra pasirengusios stovėti Vakarų civilizacijos sargyboje ir veikdamos išvien atremti iš Rytų kylančias grėsmes. Vizito metu dar kartą įsitikinome, kaip glaudžiai persipynusi mūsų šalių bendra istorija ir kokia tvari mūsų – lietuvių ir lenkų – vertybinė bei kultūrinė bendrystė, paremta europietiškąja tapatybe“, – sakė Prezidentas.

Šalių vadovai lankėsi Tarptautiniame kultūros centre Krokuvoje, kur aptarė Lietuvos ir Lenkijos kultūrinį bendradarbiavimą bei sėkmingai šioje srityje įgyvendintus projektus. Prezidentas pažymėjo, kad Lietuvos ir Lenkijos kultūrinis bendradarbiavimas yra kaip niekad aktyvus ir nuolatinis. Būtų nelengva rasti kultūros organizaciją Lietuvoje, kuri neturėtų partnerio Lenkijoje, o ir profesiniai ryšiai tarp abiejų šalių menininkų itin glaudūs. Lietuvos vadovas pasidžiaugė, kad aplankyto centro veikloje taip pat daug dėmesio yra skiriama mūsų šaliai, jos kultūrai ir paveldui: jame buvo eksponuojama Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybos paroda, didelis dėmesys skirtas Kauno modernizmo architektūrai, pandemijos sąlygomis išleistas dvikalbis (lenkų ir anglų k.) žurnalo „Herito“ numeris, skirtas Lietuvai ir skleisiantis informaciją apie mūsų šalį platesniame tarptautiniame kontekste.

„Neabejoju, kad šis vizitas į Lenkiją taps impulsu tolesniam glaudesniam kultūriniam bendradarbiavimui tarp Lietuvos ir Lenkijos institucijų bei menininkų. Taip dar geriau vieni kitus pažinsime, praturtėsime savo šalių kultūrinėmis ypatybėmis ir keisdamiesi idėjomis bei ieškodami įkvėpimo tiek mūsų šalių bendroje istorinėje praeityje, tiek dabartyje, kūrybiškai ir partneriškai žvelgsime į ateitį“, – sakė Prezidentas. 

Pranešimą paskelbė: Ridas Jasiulionis, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą