Politika ir teisė

Prezidentas: turime sudaryti tokias sąlygas, kad karinė agresija prieš Ukrainą kainuotų per brangiai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda tęsia darbo vizitą Vokietijoje, Berlyne. Ketvirtadienio vakarą šalies vadovas kartu su Latvijos ir Estijos Ministrais Pirmininkais susitiko su Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu.

Baltijos valstybių vadovų ir Vokietijos Kanclerio susitikime daugiausia dėmesio skirta saugumo situacijai regione: Rusijos karinių pajėgų telkimui prie sienos su Ukraina ir Baltarusijos teritorijoje bei poreikiui stiprinti NATO atgrasymo ir gynybinius pajėgumus rytiniame Aljanso flange.

Prezidentas akcentavo, kad Lietuvai nerimą kelia ne tik prie Ukrainos telkiamos Rusijos karinės pajėgos, bet ir didėjanti jų koncentracija Baltarusijos teritorijoje. Pasak šalies vadovo, sąjungininkų pasiryžimas didinti karines pajėgas rytiniame NATO flange siunčia vienybės ir stiprybės signalą, taip pat primena, kad NATO saugumas yra nedalomas.

Lietuvos Prezidentas, kalbėdamas su Latvijos, Estijos ir Vokietijos Vyriausybių vadovais, pabrėžė, kad šiuo metu visi sąjungininkų veiksmai turėtų būti nukreipti į efektyvų atgrasymą. Tai, pasak Prezidento, galėtų būti daroma tiek didinant karines pajėgas regione, tiek iš anksto numatant galimas sankcijas.

„Turime sudaryti tokias sąlygas, kad karinė agresija prieš Ukrainą kainuotų per brangiai“, – sakė Prezidentas.

Baltijos šalių lyderiai su Vokietijos Kancleriu taip pat kalbėjo apie ekonominį šalių bendradarbiavimą, kuriant naujas tiekimo grandines ir pramonės aljansus bei skatinant investicijas.

Pranešimą paskelbė: Antanas Manstavičius, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą