Įvairenybės

Prezidentas teikia Seimui svarstyti Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos narių kandidatūras

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija ir Energetikos įstatymu, pasirašė dekretus, kuriais teikia Seimui skirti Jeleną Dilienę ir Donatą Jasą Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) nariais.

Šalies vadovas tikisi, kad nauji VERT nariai daug dėmesio skirs žiedinės ekonomikos ir žaliosios energetikos kryptims, konkurencijos didinimui ir didesniam vartotojų įgalinimui.

J. Dilienė yra reguliavimo aplinkos ekspertė, sukaupusi patirtį geresnio reglamentavimo, ES vidaus rinkos paslaugų politikos, licencijavimo, konkurencijos srityse. Kandidatė Vilniaus universitete yra įgijusi teisės magistro diplomą, pastaruoju metu ėjo Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Verslo aplinkos departamento Geresnio reglamentavimo politikos skyriaus vedėjos pareigas.

D. Jasas šiuo metu eina VERT nario pareigas ir kuruoja šilumos, geriamojo vandens ir nuotekų bei atsinaujinančios energetikos klausimus. Kauno technologijos universitete jis yra įgijęs energetikos magistro kvalifikacinį laipsnį.

Kandidatai siūlomi į VERT narių pareigas penkerių metų kadencijai nuo 2021 m. birželio 14 d.

VERT yra nepriklausoma nacionalinė reguliavimo institucija, reguliuojanti energetikos srityje veikiančių ūkio subjektų veiklą ir atliekanti valstybinę energetikos sektoriaus priežiūrą atsinaujinančios energetikos, gamtinių dujų, elektros energetikos, šilumos energetikos, geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bei kitose srityse. Taryba taip pat saugo vartotojų teises ir teisėtus interesus, stebi reguliuojamų ūkio subjektų sąnaudų skaidrumą ir kainų pagrįstumą, siekia didinti jų veiklos efektyvumą, taikydama skatinamąsias ekonominio reguliavimo priemones.

Pranešimą paskelbė: Antanas Manstavičius, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą