Teisėsauga, kriminalai

Prezidentas teikia Seimui svarstyti Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos nario kandidatūrą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Konstitucija ir Energetikos įstatymu, teikia Seimui svarstyti Mato Taparausko kandidatūrą į Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) narius.

M. Taparauskas yra sukaupęs 6 metų darbo Valstybinėje energetikos reguliavimo taryboje ir vadovavimo Šilumos gamintojų ir konkurencijos skyriui patirtį, specializavęsis nagrinėjant infrastruktūrinių sektorių kainodaros, reguliavimo, aplinkosaugos bei investicijų ir jų finansavimo klausimus. 

Pretendentas į VERT narius yra baigęs ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą, kur įgijo inovacijų ir technologijų valdymo magistro laipsnį. Kauno technologijos universitete įgijo branduolinės energetikos inžinerijos bakalauro laipsnį.

Pasak šalies vadovo, VERT reikšmingai prisideda prie Lietuvos energetikos sektoriaus transformacijos, atitinkančios Europos žaliojo kurso, žiedinės ekonomikos ir inovacijų skatinimo kryptis. Būtina sudaryti sąlygas didinti reguliuojamų sektorių efektyvumą ir konkurencingumą, skatinti rinkos dalyvius diegti inovatyvius taupančius ir žalumą skatinančius sprendimus, siekiant ambicingų atsinaujinančios energetikos plėtros ir CO2 išmetimų mažinimo tikslų. Prezidento teigimu, papildomo dėmesio reikalauja ir atliekų sektoriaus reguliavimas, kurio atitinkami įstatymų projektai jau svarstomi Seime.

M. Taparauskas siūlomas į VERK nario pareigas nuo 2021 m. sausio 25 d.

VERK yra nepriklausoma nacionalinė reguliavimo institucija, reguliuojanti energetikos srityje veikiančių ūkio subjektų veiklą ir atliekanti valstybinę energetikos sektoriaus priežiūrą atsinaujinančios energetikos, gamtinių dujų, elektros energetikos, šilumos energetikos, geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bei kitose srityse. Taryba taip pat saugo vartotojų teises ir teisėtus interesus, stebi reguliuojamų ūkio subjektų sąnaudų skaidrumą ir kainų pagrįstumą, siekia didinti jų veiklos efektyvumą taikydama skatinamąsias ekonominio reguliavimo priemones.

Pranešimą paskelbė: Paulius Kalmantas, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą