Politika ir teisė

Prezidentas suteikė įgaliojimus Lietuvos nepaprastajam ir įgaliotaojam ambasadoriui Ženevoje

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį suteikė įgaliojimus Lietuvos nepaprastajam ir įgaliotajam ambasadoriui Lietuvos Respublikos nuolatinėje atstovybėje prie Jungtinių Tautų (JT) biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje Dariui Staniuliui.

Prezidentas susitikime su naujai paskirtu ambasadoriumi aptarė Lietuvos strateginius interesus ir konkrečias darbo kryptis daugiašalėje diplomatijoje JT sistemoje.

Pasak šalies vadovo, būtina siekti mūsų vertybių – demokratijos ir laisvės plėtros – sklaidos, Lietuvos įtakos ir matomumo stiprinimo tarptautinėse organizacijose, didesnio Lietuvos įsitraukimo į tarptautinių organizacijų valdymo struktūras tikslų.

„Aktyviai veikdama daugiašaliais formatais ir tarptautinėse organizacijose Lietuva turi dalyvauti ir kartu įgyvendinti vieningą ir efektyvią ES išorės politiką. Kartu su ES, savo sąjungininkais galime ginti ir apsaugoti demokratines vertybes – tiek žmogaus teisių, tiek dirbtinio intelekto, tiek visais kitais klausimais tarptautinėse daugiašalėse organizacijose“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovo teigimu, Lietuvai tapus JT Žmogaus teisių tarybos nare, ateinančius dvejus narystės metus turime siekti progreso savo nusibrėžtomis prioritetinėmis kryptimis: tai būtų vaikų ir neįgaliųjų teisių užtikrinimas, žmogaus teisių gynėjų apsauga, žmogaus teisių ginkluotuose konfliktuose laidavimas, taip pat lyčių lygybė, žurnalistų saugumas, taikių susirinkimų ir asociacijų, išraiškos ir religijos bei tikėjimo laisvė.

Susitikime akcentuotas Lietuvai aktualus darbas Ženevoje, Pasaulio sveikatos organizacijoje, ypač dalyvavimas rengiant būsimą Pandemijos sutartį. Taip pat aktuali veikla Tarptautinėje migracijos organizacijoje ir Vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biure sprendžiant aktualius nelegalios migracijos klausimus.

Prezidentas su ambasadoriumi D. Staniuliu aptarė ir tolesnį Lietuvos bendradarbiavimą su Europos branduolinių tyrimų centru (CERN).

Ženevoje veikia 39 akredituotos tarptautinės organizacijos bei jų padaliniai ir organai, todėl tai yra labai svarbi daugiašalio veikimo erdvė įgyvendinant tiek Lietuvos, tiek visos ES interesus.

Pranešimą paskelbė: Rugilė Ereminaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą