Politika ir teisė

Prezidentas susitiko su Ukrainos ortodoksų bažnyčios vadovu metropolitu Epifanijumi

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė, išreikšdami paramą nepriklausomai Ukrainos bažnyčiai, oficialaus vizito metu susitiko su Ukrainos ortodoksų bažnyčios vadovu metropolitu Epifanijumi.

Prezidento teigimu, prieš dvejus metus įkurta suvienyta Ukrainos ortodoksų bažnyčia, atsiskyrusi nuo Maskvos patriarchato, yra nepriklausomos Ukrainos dvasios  išraiška. Patriarchas Epifanijus aktyviai dalyvauja Ukrainos kovoje už laisvę. Tarptautinis naujosios nepriklausomos Ukrainos bažnyčios pripažinimas yra  reikšmingas žingsnis Ukrainos valstybės kūrimo kelyje.

„Tikiu, kad Jūs esate dvasinis ramstis tiek Ukrainos žmonėms, tiek nepriklausomai Ukrainai. Žmonėms nepaprastai svarbu išlaikyti dvasinę tvirtybę ir vienybę šaliai nelengvu metu“, – sakė šalies vadovas susitikime, pabrėždamas, kad Lietuva nuosekliai ir tvirtai remia Ukrainos suverenitetą ir teritorinį vientisumą. Ukraina jau septynerius metu siekia taikos ir priešinasi Rusijos vykdomai agresijai.

Teikdama humanitarinę paramą ir vykdydama vystomojo bendradarbiavimo projektus, ypač sveikatos apsaugos sistemos ir švietimo sektoriaus srityse, Lietuva padeda nuo Rusijos agresijos Rytų Ukrainoje nukentėjusiems Ukrainos gyventojams.

Pranešimą paskelbė: Antanas Manstavičius, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą